+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda Obezite cerrahisi sonrası hayatım nasıl değişir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Obezite cerrahisi sonrası hayatım nasıl değişir
  Obezite cerrahisi sonrası hayatım nasıl değişir kısacaa açıkla 2. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye


  Obezite cerrahisi sonrası hayatım nasıl değişir ve hakkında bilgi  Ameliyat sonrası: Obezite cerrahisinde uygulanan pek çok yaklaşım var. Bu nedenle ameliyat sonrası yaşanan değişimler türe ve kişiye göre farklılık gösterebilir. Örneğin kelepçe yöntemi gastrik bypassa oranla daha hızlı iyileşir.

  Ameliyat sonrası riskler: Her cerrahi müdahalede olduğu gibi obezite cerrahisinde de bazı riskler yok değil. Ancak geçtiğimiz yıllara oranla gelişen teknoloji ve tıp bu riskin ciddi oranda düşmesine imkan sağladı. Örneğin eskiden çok daha sık rastlanan ameliyat sonrası enfeksiyon, kan pıhtılaşması, pnömoni ve mide sızıntısı gibi riskler günümüzde çok daha az gelişiyor. Uzun vadede gelişen bazı sorunlarla da daha ender karşılaşıyoruz. Bunlar: fıtık, bağırsak tıkanıklığı, bant kayması veya aşınması.

  Yeme alışkanlığı: Aşırı ve hızlı yenen yemekler sizi obezitenin kollarına bıraktı. Bu nedenle öncelikle bu alışkanlığınızdan vazgeçmek zorundasınız. Zaten vücudunuz da bunu isteyecek. Yemeklerinizden küçük parçalar ısırmanız ve uzun uzun çiğnedikten sonra yutmanız gerekiyor. Çünkü mideniz küçüldüğünden eskisi kadar yemek yiyemeyecek, dolayısıyla eskisine oranla çok daha az yemekle doyacaksınız. Bu da yeme alışkanlığınızı kökünden değiştirecek.

+ Yorum Gönder