+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda Yeni yöntemlerle hazırlanan yiyecekler sağlıklı mıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Yeni yöntemlerle hazırlanan yiyecekler sağlıklı mıdır
  Yeni yöntemlerle hazırlanan yiyecekler sağlıklı mıdır

  Eski yöntemlerle hazırlanan yiyecekler daha sağlıklıdır çünkü doğal yollarla yetiştirilir.Şimdiki teknoloji ile yetiştirilenler ise hormonlu ve bazılarının içinde kimyasal madde olabilme olasılığı vardır. 2. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Eski yöntemlerle hazırlanan besinler mi, yoksa yeni teknolojilerle hazırlanan besinler mi daha sağlıklıdır?

  Günümüzde birçok besini istediğimiz gün ve mevsimde bulmaktayız. Lakin geçmişte böyle değildi. Eski yöntemlerle korunan ve ambalajlanan besinler kısa süre dayanıp yok olmaktaydı. Anne ve babalarımız çok iyi bilirler ki eskiden bu kadar uzun saklanabilen besin ambalajları bulunmuyordu. Örneğin günümüzde market raflarında satılan yoğurt ve sütler haftalık hatta aylık olarak dayanabilmektedirler.

  Peki eskiden böylemiydi. Eski usül hazırlanan besinler daha kısa süre içerisinde tüketilmeli ve tazeliğini kaybetmemeliydi. Bunun tek nedeni var ki bugünkü besinlerin uzun süre dayanması için içerisine çeşitli kimyasal maddeler katılmakta böylece raf ömrü uzatılmaktadır. Bu nedenle hiç şüphesiz eski yöntemlerle hazırlanan besinler yeni teknoloji ile üretilen besinlerden çok daha sağlıklı ve iyidir.
  besin
  Eskiden nenelerimizin yapmış olduğu ev yoğurtları yada yeni sağmış olduğu süt en fazla bir kaç gün dayanırdı. Fakat onun vermiş olduğu tat bugünkü ürünlerde asla olmadı. Doğadan saf ve temiz ürünler kullanan eski insanlar bugünkü insanlardan çok daha sağlıklıydı.

  Günümüzde bu tarz işlem görmüş besinleri tüketen insan oğlu hiç şüphesiz çeşitli hastalıklara maruz kalmaktadır.
 3. Ziyaretçi
  bence daha saglıklı ve daha organik
 4. Ziyaretçi
  çok iyi bir ste çok iyi oldu teşektür ederim

 5. Ziyaretçi
  sağol ama eskilerin besini daha sağlıklı

 6. Ziyaretçi
  çok güzel bir site bayıldım bir daha hep burdan ödevimi vapcam inşallah!!!

 7. Ziyaretçi
  teşekürler besinler çoksalıklı bencede

 8. Ziyaretçi
  Şimdi eskiye dönük yani organik yiyecekler üretiyorlar demek o ki şimdiki yiyecekler sağlıksızdır, eskiden tüm yiyecekler sağlıklıydı bunda kimyasal gübreler yoktu, şimdiki tarımda kimyasal maddeler bulunurken eskiden daha doğal ve daha sade idiler, Organik yiyecekler doğanın verdiği gerçek lezzetlerdir. Çocukken dalından ısırdığımız elmanın, iştahla yediğimiz mis kokulu domateslerin, annemizin elleriyle yaptığı saf çilek reçelinin lezzetini bulabilirsiniz.

+ Yorum Gönder