+ Yorum Gönder
Diziler ve Dizi Tanıtımları Forumunda Özcan Deniz Röportaj Özcan Denizin Bilmediğiniz Yönleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Özcan Deniz Röportaj Özcan Denizin Bilmediğiniz Yönleri
  Özcan Denizin Bilmediğiniz Yönleri

  zcan-denizin-bilmedi-iniz-y-nleri1.jpg

  Özcan Deniz giyim zevkimizi değerlendirdi

  Çünkü Özcan Deniz'le birlikte, özellikle erkek ürünlerinin satışlarında büyük bir artış görülmüş. İlk defa erkek ürünlerinin satışı, kadın ürünlerini geçmiş. Desa Genel Müdürü Burak Çelet, 'Daha iyi bir seçim gelmedi aklımıza' diyor ve neden Özcan Deniz'le çalışma kararı aldıklarını şöyle anlatıyor: 'Markayı kimle en iyi örtüştürürüz diye düşündük, Desa markasının zaman içinde geldiği yere baktığımızda bu tarz bir macera yaşayan başka bir ismin olmadığını gördük. Desa da geçtiğimiz 33 yılda çok büyük mesafe kaydetti. Sadece Türkiye'de değil tüm dünyada bilinen bir marka haline geldi. Özcan Deniz de hem Türkiye'de hem de dünyada tanınmış, belirli bir kaliteyi tutturmuş, hep kendini yenilemiş ve daha ileriye gitmeye çalışmış bir isim. Bu nedenle uygun bir birliktelik olacağını düşündük.'

  Çelet'e, Deniz'i markanın yeni yüzü seçmelerinde hedef kitleyi genişletmek istemelerinin hiç mi etkili olmadığını sorduğumuzda verdiği yanıt ise şöyle: 'Evet etkili oldu. Özcan Deniz ismi Türkiye mozaiğini ifade ediyor. O sadece İstanbul'da belli bir zümrenin dinlediği bir isim değil, doğunun en ücra köşesinde yaşayan birinin de dinlediği bir isim.'

  Renk kombinasyonu bozuk bir toplumuz

  Desa'nın reklam yıldızı olarak moda dünyasına adım atan şarkıcı Özcan Deniz, ünlülerin giyimleriyle topluma örnek olması gerektiğini düşünüyor. Deniz'le moda üzerine konuştuk

  Size mutlaka birçok reklam filmi teklifi gelmiştir, niye Desa'yı tercih ettiniz?

  Aynı özellikleri taşıyoruz Desa'yla. Ben bulunduğu yere razı olmayan bir insanım. Yani biraz yenilikçi biriyim. Benim bir ürünle yan yana gelmem, aynı özellikleri taşıyorsak doğru olur diye düşünüyordum. Ayrıca markaya inanmak da gerekiyor. Benim gardırobum şıktır. Ben şıklığı seven bir adamım. Desa da şık bir firma. Onun dışında vizyon meselesi. Desa bir tekstil firması olmaktan çok, bir moda firması olmak istiyor ve bu yolda çok ciddi adımlar atıyor. Bu onun 33 yıllık yolculuğunun sonunda aldığı yeni bir karar. Aynı yaştayız ben de 33 yaşındayım. Ben de yeni kararlar alıyorum. Kendime yeni yeni yönler çiziyorum. Birçok konuda buluştuk. Ve aramızda bir sempati oluştu. Ve onlar birçok konuda benim görüşümü alıyorlar, bunlar her şeyin üstünde.

  Sizin Desa'yla çalışmanızı nasıl karşıladı hayranlarınız?

  Çok mutlu oldular. Çünkü bana gelen mail'lerde 'neden seni bir reklam filminde görmüyoruz' gibi yakınmalar oluyordu. Ama istediğimiz şartlar şimdiye kadar oluşmamıştı. Desa'yla çalışacağımız haberi duyulur duyulmaz bir anda bana, 'oleeyyy' diye binlerce mail geldi. Artık her yerde göreceğiz seni reklamlarda, bilboard'larda, diye.

  Kendinizi şık buluyor musunuz?

  Tabii biz insanlara sadece becerilerimizi değil görüntümüzü de pazarlıyoruz. İnsanlar ne güzel sesleri var, ne güzel oynuyor diye bizi beğenmiyor. Şık olmak için elimden gelini yapıyorum ama bu göreceli bir kavram.

  Önceleri deri giyer miydiniz?

  Beni tanıyanlar bilir, özellikle kışları deri palto çok giyerim. Yaz aylarında deri giyme alışkanlığımız yoktu ama Desa bu yaz, çok ince, tül gibi deriden çok güzel ceketler üretti. Oldukça rahat asla size sıkıntı vermiyor.

  Moda sizin için nedir?

  Belki biraz klasik olacak ama moda insanın kendine yakıştırdığı şeydir. Doğrusu, markalar insanlara güven verir sadece. Siz Desa'ya onun kalitesine ve çizgilerine güvendiğiniz için girersiniz ama sonuçta içeride alacağınız ürün, giydiğinizde üzerinize yakışanıdır. Onun kombinasyonu da size kalmış. Modayı delicesine yakından takip eden bir insan değilim ve herkes için böyle olması gerekir. Ama dışarıda bir görüntü kirliliği de yaratmamak gerekir. Ben renk kombinasyonu bozuk bir toplum olduğumuzu düşünüyorum. Biraz orada düzelmemiz gerekiyor. Hangi renkle neyi giymemiz gerektiğini bilmiyoruz. Ve bunun parayla da ilgisi yok. Aynı ürün kırmızı olunca pahalı, siyah olunca ucuz olmuyor. Bu bilinçle ve zevkle ilgili bir şey. Biz de onlara örnek olmaya çalışıyoruz. Kastım sadece ben değil topluma yansıyan herkes.

  Peki en çok neler giyerseniz, olmazsa olmazlarınız neler?

  Blazer ceketlerim, hafif gömleklerim ve jean'lerim.

  Yeni çekilen Türk korku filmleri çok korkunç!

  Sizin bir korku filmi projeniz vardı

  Evet vardı böyle bir projemiz ama erteledik. Nedeni de film için inşa ettiğimiz evi ancak yaza yetiştirebilmemiz. Onun öncesinde romantik komedi çekiyoruz. Öyküsü benim, senaryo Levent Kazak'ın. Yıl sonu da vizyonda olur.

  Son yıllarda çekilen Türk korku filmlerini nasıl buluyorsunuz, izlediniz mi?

  Çok korkunç buluyorum!

  Korkunç derken

  Yeter, altını sen doldur.

  Siz nasıl bir farklılık getireceksiniz?

  Ben yönetmenin korkutmaya çalıştığı filmi sevmiyorum. Daha çok öykünün kendisi tüyleri diken diken etmeli; herhangi bir ses ve görsel efekte ihtiyaç duymadan.

  Peki dizi projesi?

  Televizyonu şu an düşünmüyorum çünkü kısır döngüye girdi. Bütçeleri çok düşürdü kanallar ve kaliteli yapımlar haklı olarak çıkmıyor. Belki 2007'de.

  Şarkıcılık geri planda mı kaldı?

  Müziğe tam gaz devam, şu an albüme de başladık. Geride kalmış gibi algılanıyor ama bu benim birinci işim ve en iyi olduğum alan. Geçen gün Türkiye'nin en iyi tenorlarından Hakan Aysev'le birlikte Caruso ile gazeli yan yana okuduk. Ama ertesi gün gazetelerde, Naz'la ilgili haberler vardı. Müzik benim zaten işim ya kimsenin ilgisini çekmiyor. Ama oyunculukla ilgili bir şey yaptığım zaman manşet oluyor. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Türkiyenin ünlü oyuncu ve şarkıcılardan biri olan özcan denizin her ünlü gibi bilmediğimiz bazı yönleri vardır. bunlar ; özcan denizin şık olmak için elinden geleni yaptığı, müziği geride bırakmayacakmış gibi şeyler. bunlarda verdiği bir ropörtajda zaten yer almaktadır.
+ Yorum Gönder


Deniz özcan