+ Yorum Gönder
Diziler ve Dizi Tanıtımları Forumunda Öyle Bir Geçer Zamanki Osman Sözleri Konuşmaları - Öyle Bir Geçer Zamanki Replikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Öyle Bir Geçer Zamanki Osman Sözleri Konuşmaları - Öyle Bir Geçer Zamanki Replikleri
  Öyle Bir Geçer Zamanki Osman karakterinin Sözleri

  osan.Jpeg

  Babam kim bilir kaçıncı kere dönüyordu seferden;annem,babamın her dönüşünü yeni bir başlangıca çevirmek için hep yeni bir umutla hazırlanırdı.
  Misafir tabaklarını çıkarması annemin bütün aileye yaptığı barış çağrısıydı.Kendisi önceden yaşanmış bütün kavgaları,kırgınlıkları unuturdu.
  Herkesinde unutmasını isterdi.Bu defa da aynı şeyi yapıyordu.Ama babamın bu gelişi ailemizi fırtınalı denizlere sürükleyecek bir maceranın başlangıcıymış,bilmiyordum.
  Adım Osman.O zamanlar 6 yaşındaydım.Zaman beni ve hikayemdeki herkesi önüne katıp karşı konulmaz bir sel gibi sürükledi.
  Sinsi ve acımasız,hoyrat ve insafsız.Her şey dün gibi ama artık geri dönüş yok.
  Öyle bir geçer zaman ki ancak anılar kalır bu selden geriye.


  Ben masal gibiydim. bir vardım bir yoktum.
  çünkü çocuktum. büyükler beni görmek isterlerse var olurdum.
  görmek istemezlerse yok. ama yanılıyorlardı.
  ben hep vardım. en çok da beni yok sandıkları zamanlarda vardım.
  hepsi birbirlerini birbirlerine göründükleri kadar biliyorlar tanıyorlardı.
  oysa benim yanımda bütün maskeleri düşüyordu. çünkü ben çocuktum.
  yoktum. onları en gerçek halleriyle çizdim aklımım defterine.
  ben büyüdükçe onlar masal oldu içimde.

  Evin içine efsunlu, esrarlı bir hava çökerdi bazen. Bu efsun annemin ve babanemin gözlerinden, bakışlarından, seslerindeki sisli tüllerden taşıyordu bu defa.Çocukta olsa yakınlarda erkek tayfasından biri bulunmamalıydı. Mahrem, tehlikeli ve sır dolu bir konuşma yapıcaklardı, kadınca bir konuşma. Bu efsunlu havadan benim payıma 25 kuruş ve leblebici ye doğru yürümek düşmüştü.İnsanın içinde saklanan korkunç hayvanla o aksam ilk defa kendi ailemde tanıştım
  yuvalarindan firlamis gozleri ofke icinde uzayan boyunlari sisen damarlari ilk defa o zaman gordum gırtlak parcalayan urpertici haykırısları ilk o zaman isittim
  bu son olmadı tabi benzer manzaralarla daha sonrada karsılastım
  buyudukce insan alısıyo belkide buyumek diye bu alısmaya diyorlar
  ne zaman bagıran aglayan haykıranofkeli insan gorsem bu hayvanla ilk defa karsılastıgım anki dehseti tedirginligi hatırlıyorum belki de bu yuzden bi yanım hep cocuk hep suclu kaldı

  Osman: Bana masal kitabı okur musun?
  Neriman: Masal kitabı da yok.
  Osman: Berrin ablam bana her zaman kitap okur bir sürü masal öğrendim ben.
  Neriman: Ayy ne iyi ettiiiiinn!
  Osman: Sana masal anlatayım mı yenge?
  Neriman: Azıcık sussana sen be! Zaten işim başından aşkın. Bir de sen çıktın başıma! Hadi geç otur şuraya!

  ''O an anladım. Yengem hiç çocuk olmamış, annesinden büyük doğmuş biriydi. Yüreğinin masalı yoktu. Zavallının eksiği buydu.''
 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Cemile
  Gül Şurubu yapardı bana elleriyle. Bu yüzden, gül şurubu annemin kokusudur, gülüşüdür. Bana bakışı, dokunuşudur. Gül Şurubu kokar annem hayallerimde

  Ali Kaptan
  Seviyordum. Hem de kızıyordum. En fenası, bu iki duygunun buluştuğu anlardı. Böyle anlarda sevgi de kızgınlık da yok olur, bambaşka bir duyguya bırakırdı yerini: Acıma duygusuna! Bu yük ağır gelirdi bana, ağlamak isterdim.

  Berrin
  Benim yarı annemdi. Annemin olmadığı yerlerde annelik görevleri ona kalırdı. Ama bir gerçek vardı. Annem yanımızda olmadığı zaman Berrin annesiz kalıyordu. Kimse bunun farkında değildi.

  Aylin
  Hayatın zorlukları karşısında hep kestirme bir yol aradı. Kolayın ve rahatın peşine düştü. Zor yollardan geçenler hayatla terbiye olurlar. Kişilikleri böyle oluşur. Aylin bunu göremedi.

  Mete
  Boyun eğmekle, isyan arasındaki sınırdaydı hep. Saflığına vurulup, onu bağrımıza basmak istediğimizde, vahşi ve ürkek doğası buna izin vermezdi, kaçardı. O, birine sarılmak istese, farkında bile olmadan tırmalardı.

  Carolin
  Babamın aşık olduğu Hollandalı kadın. Annem için "O Kadın" Bizim hayatımızda büyük çalkantılara yol açan her davranışı onun için basit bir hayat gerçeğiydi. Aşık olmak, evlenmek neyse; boşanmak da oydu onun için.

  Ben mi?
  Ben Osman.
  O zamanlar 6 yaşındaydım.
  Masal gibiyim.
  Bir vardım, bir yoktum.
  Çünkü çocuktum.
  Büyükler beni görmek isterlerse "var"
  Görmek istemezlerse "yok".
  Ama yanılıyorlardı. Ben hep "var"dım.
  En çok da beni "yok" saydıkarı zamanlarda..
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Öyle bir geçer zaman ki osmanı sayesinde bu diziyi, izlemeye başladım bu dizideki osman karakteri yani emir berke zincidi insanları yeteneği ile hayretlere düşürüyor. Öyle bir geçer zaman ki dizisinde oynadığı zaman yanılmıyorsam henüz 4 yaşında idi. ama oyunculuğu yaşından kat be kat daha büyüktü.
+ Yorum Gönder


öyle bir geçer zamanki osman sözleri,  öyle bir geçer zamanki osmanın sözleri,  öyle bir geçer zamanki osman replikleri,  oyle bir gecer zamanki osmanin sozleri,  öyle bir gecer zamanki osmanin sözleri,  öyle bir geçer zaman ki dizisinde osman ın şiirleri