+ Yorum Gönder
Diziler ve Dizi Tanıtımları Forumunda Azor Ahai Daenerys Targaryen mı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Azor Ahai Daenerys Targaryen mı
  Azor Ahai Efsane mi

  daenerys-targaryen.jpg


  Sam, Üstat Aemon'a Dany ve ejderhalarından bahsettiği zaman Aemon kehanette bahsedilen liderin Dany olabileceğini düşündü. Ve Sam'e şöyle söyledi:
  ''Kimse hiç bir kızı aramadı çünkü vadedilmiş prensdi prenses değil. Rhaegar'ı düşündüm duman onun doğum gününde Summerhall'ı yiyip bitiren ateşti, tuz ise ölenler için dökülen göz yaşlarıydı. Rhaegar küçükken benim inancımı paylaştı fakat daha sonra kehaneti yerine getirecek kişinin oğlu olduğuna ikna oldu. Aegon'a gebe kalındığı gece Kral Topraklarında bir kuyruklu yıldız görünmüştü.Ne aptalız kendimizi çok akıllı zannettik. Ejderhalar ne erkek ne dişidir, Barth bu gerçeği gördü, alev gibi değişkendir cinsiyetleri. Dil, bin yıldır hepimizi yanılttı.
  Daenerys tuz ve duman ortasında doğmuş biridir.Ejderhalar bunu kanıtlıyor.
  Kehanet cinsiyeti belli olmayan ejderhalar tarafından meydana gelmiştir. Bu demek oluyor ki yeniden doğacak Azor Ahai'in erkek olmasına gerek yok.
  Daenerys bir fırtına sırasında Ejderha Kayası'nda doğdu.
  Daenerys ateşten etkilenmediği için eline alevli bir kılıç alabilecektir.
  Üç tane taşlaşmış ejderha yumurtası çatlattı bu da demek oluyor ki kendisinde birazcık eski Valyrian kan büyüsü gücü var.
  Ayrıca serinin yazarı Martin seride Daenerys'ın Azor Ahai olduğuna dair o kadar ipucu veriyor ki okur yazarın her zamanki gibi ters köşe yapıp Dany'i Azor Ahai yapmamasını bekliyor. Ancak bu durumun farkında olan Martin yine bir ters köşe yapıp Daenerys'ı Azor Ahai yapabilir. Sonuçta Martin bu 2. Acil

  Azor Ahai Daenerys Targaryen mı isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder