+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Doğa Ve Manzara Resimleri Forumunda Dolma biber Konusunu Okuyorsunuz..
 1. MAJİX
  Devamlı Üye

  Dolma biber
  Dolma Dolma biber


  dolma-biber.jpg
  DALAMAN F1

  Soğuk şartlarda döl tutabilen yüksek verimli, 3-4 loplu, çiçek burnu küt, ortalama 6 cm. boyutunda, ince kabuklu, dolma yapmaya uygun, dolma biber çeşididir. Bitkisi güçlü ve boyludur. Meyve rengi Donna F1’den yarım ton koyudur. Kış meyvesinin takoz yapma oranı çok azdır. Tobama virüsün 0 ırkına dayanıklıdır.
  KUNDU F1

  Açık saha ve İlkbahar / Sonbahar sera üretimine uygun dolma biber çeşididir. Bitki yapısı güçlü ve yarı kapalı yapıda olup, yaprak rengi koyu ve kapatması mükemmeldir. Meyve duruşu sarkık, tutumlar düzenli, erkenci ve yüksek verimlidir. Meyveleri düzgün, yüzeyi pürüzsüz ve 4 lopludur. Meyve boyu 7 cm., meyve çapı 6 cm.dir. Mevsim sonunda meyve büyüklüğü sabit kalır. Meyve rengi pazarın istediği yeşil renkte olup mevsim sonunda renkte değişim görülmez. Tütün Mozaik Virüsünün 0,1 ve 1-2 ırklarına dayanıklıdır.
  DESNA F1 (E 47.32894)

  Erkenci ve verimi yüksek tek mahsul dolma biber çeşididir. Bitki yapısı güçlü ve yarı açık yapıda, soğuk şartlarda meyve tutumu yüksek ve takoz meyve oranı çok azdır. Meyveler genelde 3-4 loblu ve çiçek burnu küttür. Meyve kabuğu ince, meyve rengi Dalaman F1’den yarım ton açıktır. Tütün Mozayik Virüsünün 0, 1 ve 2 ırklarına dayanıklıdır.

 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Dolmalık biberler genellikle çok kalın biberlerdir. bu biberler bir çok yemekte kullanılır ancak en çok tanıdığımız yemek dolmadır. dolmanın vaz geçilmesidir dolmalık biber. dolmalık biberleri farklı renkleri de bulunmaktadır. ancak renkleri farklı olduğun da tatları değişiyor mu tam olarak bilmiyorum.
+ Yorum Gönder


dolma biber,  dolmabiber,  DOLMA BİBER