+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Doğa Ve Manzara Resimleri Forumunda Sivri biber Konusunu Okuyorsunuz..
 1. MAJİX
  Devamlı Üye

  Sivri biber
  Sivri Sivri biber


  Sivri biber.png

  ILGAZ F1

  Bitki yapısı çok güçlü, yarı açık, meyve tutumu iyi, yüksek verimli demre tipi biber çeşididir. Kış üretimine son derece uygun ve takoz yapmaz. Meyvesi ortalama 23 cm. eni 3 cm., tatlı, düzgün ve homojen, renk yeşil-koyu yeşil arasındadır. Tobamo virüsün 0,1 ve 1-2 ırklarına dayanıklıdır.

  MAMURE F1
  Soğuk şartlarda meyve tutabilen, düznli sivri hibrid biber çeşididir. Bitki yapısı kuvvetli ve yarı kapalı yapıdadır. Tutumları ve çiçeklenmesi, mevsim değişikliklerine karşı farklılık göstermesine rağmen rakiplerinden daha fazladır. Kış aylarında takoz yapma oranı çok az ve düzgündür. Yüzeyi pürüzlü değildir, körüklenme ve uç sivrilmesi gözlenmez. Meyve rengi koyu yeşil parlak olup, ortalama 22x2,5-3 cm’dir. Orta erkenci, yüksek verimli ve tadı acıdır. Tütün Mozayık virüsünün 0 ırkına dayanıklıdır.

  PEGASUS F1

  Seto nun geliştirdiği Demre tipi hibrid biberdir. Kışa dayanıklı olup, soğuk dönemde kaliteli meyve verir. Meyve boyu 22 cm. olup, hafif körüklüdür. Meyve rengi koyu yeşil olup, hafif acıdır.

  KALE F1
  Seto nun geliştirdiği Demre tipi hibrid biberdir. Kışa dayanıklı olup, soğuk dönemde kaliteli meyve verir. Meyve boyu 20-22 cm. olup, hafif körüklü ve ihracata uygundur. Meyve rengi açık yeşil olup, acı ve erkenci çeşittir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Sivri biberler iki çeşit olur. ancak şu konu da acılı olup olmaması konusunda. acılı olan sivri biberler genellikle koyu bir yeşile sahip olmaktadırlar. tatlı sivri, biberlerde genellikle açık bir yeşile sahiptirler. sivri biberlerin kırmızı renkli olanları da bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder


sivri biber,  sivri biber çeşitleri