+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Doğu Anadolu Bölgesi Forumunda Kars gençlik ve spor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Kars gençlik ve spor
  Kars gençlik ve spor

  Hızla değişen dünyamızda gençler sosyal psikolojik sorunları başta olmak üzere; eğitim sağlık çalışma hayalı iş bulma sosyal güvenlik zararlı alışkanlıklardan korunma serbest zamanı değerlendirme vb. birçok sorunlarla karşılaşmaktadırlar.

  Bu sorunların azaltılması uygun çözüm yollarının bulunması kişi ve toplumun geleceği yönünden önem arz etmekledir.

  3289 Sayılı Teşkilat Kanunumuzda öngörüldüğü üzere spor faaliyetlerini programlamak düzenlemek yönelmek ve gelişimini sağlayarak gençlerin Sosyal kültürel sanatsal ve spor yapacakları tesislerin yapılması Genel Müdürlüğümüzün görevleri arasında yer almaktadır.

  İlimizde bu amaca yönelik olarak Spor Eğirim Merkezi Gençlik Merkezi Kamp Eğitim Merkezi Spor Salonları Stadyumlar ve Açık Spor Tesisleri mevcuttur. Hu tesislere her yaştaki kişilere spor yaptırmak onların kötü alışkanlıklar kazanmalarını engelleyerek bedensel ve ruhsal yönden daha sağlıklı ve elit sporcu olarak yetişmelerini ve sporu tüm kitlelere yaymak İl Müdürlüğü olarak görevlerimiz arasındadır. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Kars ilinde gençlerin eğitimlerini arttırmaları ve psikolojik olarak rahatlamalarına yönelik kurslar ve spor eğitimleri verilmektedir. Karsta her yaşta insana yönelik spor eğitimleri verilmektedir bu sporlar sayesinde insanların daha sağlıklı olmaları hedeflenmektedir.
+ Yorum Gönder