+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Doğu Anadolu Bölgesi Forumunda Kars spor kulüpleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Kars spor kulüpleri
  Kars spor kulüpleri


  İlimizde ilk olarak 1938 yılında Kars'ın kurtuluş günü olan 30 Ekim tarihine binaen 30 Ekim Spor Kulübü kurulmuştur. Bu kulübü Kars Kalespor Kars Doğu Fenerspor Kars Dağcılık ve Kars Petrol Ofisi spor klüpleri takip etmektedir.


  Şu anda ilimizde 1 Gençlik Kulübü 1 İhtisas Kulübü 8 Müessese Kulübü ve 9 Spor Kulübü olmak üzere 19 Spor Kulübü bulunmaktadır. Bu spor kulüpleri ve faaliyet gösterdikleri dallar şunlardır:


  Kars Belediye Spor (futbol) Kars Spor (futbol boks voleybol) Demir Spor (futbol voleybol) Doğugücü Spor (futbol boks voleybol atletizm) Posta İşletme Spor (futbol boks voleybol atletizim Sarıkamış İşletme Spor (futbol kayak atletizm) Kafkas Üniversitesi Spor (futbol basketbol voleybol) DSİ Spor (futbol atletizm) Dağpınar Belediye Spor (futbol voleybol atletizm) Kars Şeker Spor (futbol atletizm basketbol) Akyaka Spor (futbol voleybol) Serhat Kars Spor (futbol voleybol) Gençlik ve Spor Kulübü (atletizm boks kayak güreş karate tekvando masa tenisi hentbol voleybol basketbol) İşitme Engelliler Spor Kulübü (İşitme Engelliler Federasyonu Başkanlığının organize edeceği tüm spor faaliyetleri) Sarıkamış Kayak İhtisas Spor Kulübü (kayak) Polis Gücü Spor (futbol kayak masa tenisi güreş) Selim Spor (futbol güreş basketbol voleybol geleneksel spor dalları) 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Karsın kurtuluşu olan 30 ekim adı ile spor kulübü kurulmuştur. Kars ilinde bir gençlik, bir ihtisas kulübü, sekiz müessese kulübü, ve dokuz spor kulübü olarak 19 spor kulübü bulunmaktadır. Bu spor kulüpleri futbol, boks, voleybol, atletizim gibi alanlarda eğitim vermektedirler.
+ Yorum Gönder