+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Doğu Anadolu Bölgesi Forumunda Ardahan Tarihi Eserler ve Turistik Yerleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Ardahan Tarihi Eserler ve Turistik Yerleri
  Ardahan Tarihi Eserler ve Turistik Yerleri  Ardahan, tarihi eserler ve tabii güzellikler bakımından zengindir. Tarihi eserlerin büyük kısmı harap durumda veya yıkılmıştır. İlk yapılış şeklini koruyan eser çok azdır.

  Ardahan Kalesi: Merkez ilçede Kura Irmağının kıyısığnda yapılmıştır. 1556'da yeniden tamir ettirilen kale, günümüzdeki halini almıştır. Yapısı Anadolu ve Rumeli hisarlarına benzemektedir. Surların uzunluğu 745 m olup, 14 kulesi mevcuttur.

  Şeytan Kalesi: Çıldır ilçesinde Yıldırımtepe köyünün kuzeydoğusundadır. Kalenin içinde çeşitli yapı yıkıntıları vardır. Kalenin kuzeyi dik kayalık, güneyi ise derin dere yatağıdır.

  Mesire yerleri: Ardahan ili, yaylaları ve gölleri bakımından zengindir. İlin havası temizdir. Çıldır Gölünün kıyısında kamp kurma ve balık tutma imkanı vardır. Göle ve Posof ormanları gezilmeye değer güzel yerlerdir.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Ardahan tarihi ve doğal güzellikleri bakimindan zengindir. Ardahanda bulunan tarihi eserlerin büyük bir kismi harap durumda veya yikilmiş vaziyettedir. Yapildiği zamani koruyan eserler çok azdir. Ardahan kalesinin görünümü anadolu ve rumeli hisarlarina benzemektedir.
+ Yorum Gönder


ardahanın tarihi eserleri,  ardahan tarihi eserleri,  ardahanın tarihi ve turistik yerleri