+ Yorum Gönder
Aşka Dair Yazılar ve Dostluk Sözleri Forumunda Bir Dosta Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Bir Dosta
  Bir Dosta

  BİR DOST'A

  Gönül; Her sevgide karşılık bekler
  Kendini harap etmeye gerek varmıydı?
  Bir yalan sevdanın düşüp peşine
  Ömrünü verdiğin yürek darmıydı?
  Bükülmez dediğin,bilek yarmıydı..?
 2. Aşk`Kızı
  Üye

  Dostluk nedir?

  Herhalde bir gösteriş birine aynı cinse kadınsan erkeğe erkeksen kadına karşı kendini beğendirme çabası bir moda bir gelgeç ruh hali değil Sempati.. İlgi.. Bağlılık.. Yüceltme.. Taçlandırma Sorumluluk duyma.. Yürekten algılama. Bakışlarla anlaşma. Ses tonuyla destek verme. Kesintisiz ilişki..

  Kayıp olmaz yitmez. Yoktan var olmaz bir duygu. Bunların hepsi biraraya gelip zaman içinde gıdım gıdım birikerek dostluğun çimentosunu oluşturuyor. Gazetelerde okuyoruz. TV'lerde seyrediyoruz. Sağda solda konuşmalarda adı geçiyor: Güzel yemek yeme dostu.. Edebiyat dostu. Türk Sanat Müziği dostu. Çocukların dostu.. Halkın dostu.. Dostluklar nasıl oluşuyor Unuttuk.. Bu hızlı kent hayatı dostluk duygusunu aklımızdan aldı.. Yüreğimizden çaldı.

  Nasrettin Hoca bir Cuma günü camide cemaate namaz kıldırmak üzere ezan okunsun diye bekliyormuş. Bir adam gelmiş. "Hocam" demiş! "Eşeğimi yitirdim" Hoca da adama; "Şu namazı kıldıralım senin eşeğin çaresine bakarız" demiş. Hoca namazı kıldırmış vaazını vermiş ve cemaate dönmüş: "İçinizde hiçbir dostuyla bir bardak çay içip saatlerce konuşmamış dostuyla sekiz saatlik yürüyüşe çıkıp hiç konuşmadığı halde sıkılmadan yürüyüşünü tamamlamamış ve komşunun kızına kem gözle baktı diye dost bildiği arkadaşını arkadaşlıktan silmiş biri var mı?" diye sormuş. Arka sıralarda saf tutmus sümsük tipli biri parmağını kaldırıp"Ben varım Hocam." demiş. Hoca eşeğini yitiren adama dönmüş "Al bu adamı git bundan büyük eşek olur mu? Yitirdiğin eşeğin yerine kullanırsın" demiş.

  Dostun yoksa Eşekten farkın ne? Olumsuz düşünür Sokrates'e öğrencileri sormuş: Dostluk nedir? Sokrates de onlara şu yanıtı vermiş; "Çocukluğumdan beri arzuladığım bir şey vardır. Kimi insan atları olsun ister Kimi insan köpekleri. Kimisi altını kimisi de şanı şerefi; bense bir dostum olsun isterim"

  İnsan biriktiren yaratık Şan şöhret biriktiriyor Süper zenginse boğazda villa biriktiriyor. Tablo biriktiriyor. Repoda para kasalarda naftalin kokulu döviz antika biriktiriyor. Gençse plak kaset cd biriktiriyor. Yorgun bir ihtiyarsa namaz niyaz biriktiriyor. Bazıları da Kuledibi'nde Çukurcuma'ya Üsküdar'da Eskiciler Çarşısı'na Unkapanı'nda Horhor'a gidip; antika lambalar cam şişeler eski koltuklar tesbihler tombaklar biriktiriyor. Alimse kitap biriktiriyor. Cahilse kin biriktiriyor. Dost biriktirmeyi içimizde kaç kişi deniyor? Evet kabul ediyorum insan birçok kişiyle beraber mükemmel dost olamaz tıpkı aynı zamanda birçok kişiye aşık olamayacağı gibi Fakat cinnete düştük. Dost biriktirmeyi unuttuk. İyi halt ettik.


  Dostlar.jpg

  SEVGİLİ DOSTLARIM:

  NAZİK OLMAK İÇİN BİR GÜLÜMSEME BEKLEMEYİN.

  SEVMEK İÇİN SEVİLMEYİ BEKLEMEYİN.

  BİR ARKADAŞIN DEĞERİNİ ANLAMAK İÇİN
  YALNIZ KALMAYI BEKLEMEYİN.

  ÇALIŞMAYA BAŞLAMAK İÇİN
  EN İYİ İŞİ BEKLEMEYİN.

  ÖĞÜTLERİ HATIRLAMAK İÇİN
  DÜŞMEYİ BEKLEMEYİN.

  DUA'YA İNANMAK İÇİN
  ACILARI BEKLEMEYİN.

  YARDIM EDEBİLMEK İÇİN
  ZAMANINIZ OLMASINI BEKLEMEYİN.

  ÖZÜR DİLEMEK İÇİN
  DİĞERİNİN ACI ÇEKMESİNİ BEKLEMEYİN.

  NE DE BARIŞMAK İÇİN AYRILIĞI BEKLEMEYİN

  ÇÜNKÜ NE KADAR ZAMANINIZ VAR BİLMİYORSUNUZ
  Attached Thumbnails Attached Thumbnails dost3.png  

+ Yorum Gönder