+ Yorum Gönder
Aşka Dair Yazılar ve Dostluk Sözleri Forumunda Arkadaşlıkla ilgili cümleler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Arkadaşlıkla ilgili cümleler
  Arkadaşlıkla ilgili cümleler

  Arkadaşlıkla ilgili sözler. Sizler için düzenlediğimiz en güzel arkadaşlıkla ilgili sözler ve arkadaşlıkla ilgili mesajlar.

  Sıradan bir arkadaş, sizi asla ağlarken görmez. Gerçek
  arkadaşın omuzları, sizin gözyaşlarınızdan sırılsıklam
  olmuştur.

  Arkadaşlık.jpg
  Sıradan bir arkadaş, sizin anne ve babanızın adlarını
  bilmez. Gerçek arkadaş ise, onları adres defterine not eder.

  Sıradan bir arkadaş, verdiğiniz partiye bir sise şampanya
  getirir. Gerçek arkadaş ise, hazırlığınıza yardim etmek
  için erken gelir ve geç saatlere dek size evinizi temizlemeniz
  için yardim eder.

  Sıradan bir arkadaş, o yatağında uyurken ona telefon etmenizden
  nefret eder. Gerçek arkadaş ise, sizin neden bu denli geç saatte
  aradığınızı sorar ve bir sorun olmadığını öğrenmek istediğini söyler.

  Sıradan bir arkadaş, sorunlarınızı araştırmak için sizinle
  konuşur. Gerçek arkadaş ise, sorunlarınızı çözmek için araştırır.

  Sıradan bir arkadaş, sizin duygusal yaşamınızı merak eder.
  Gerçek arkadaş ise, sizin o konudaki acılarınızı paylaşır.

  Sıradan bir arkadaş, evinize geldiğinde bir konuk gibi davranır.
  Gerçek arkadaş ise, buzdolabınızı açar, kendine yiyecek bir şeyler
  hazırlayıp, kendi evindeymişçesine rahat davranır.

  Sıradan bir arkadaş, onunla tartıştığınızda arkadaşlığınızın sona
  erdiğini düşünür. Gerçek arkadaş ise, tartışmalarınızın aranızdaki
  dostluk ilişkisini bozmayacağını bilen kişidir

  Kargalarla yarenlik eden güvercinlerin tüyleri beyaz kalır; ama kalbi kararır.

  Uçan kuş bile eşini bilir ve sürüsünü bulur. Sen insansın. İçine karışacağın adamları iyi seç.

  Arkadaş edinirken yavaş ol. Değiştirirken daha da yavaş.

  Hakiki arkadaşlık sıhatten farksızdır; kıymeti, ancak elden gittikten sonra anlaşılır.

  En iyi arkadaş, kendisinden başkasına, arkadaşlarını muhtaç etmeyendir.

  Ben arkadaş gözü göremezsem bu gözlerim nemdir benim.

  İyi bir arkadaşı olanın aynaya ihtiyacı yoktur.

  Nerdesin, yanan alnımı müşfik avuçlarında dinlendirecek muchul arkadaş.

  Sanma şahım sen herkesi sadıkane yar olur. Herkesi sen arkadaşınmı sandın belki ol ağyar olur. Sadıkane belki ol cihanda dildar olur. Yar olur, aağyar olur, dildar olur, serdar olur.

  Hiç ellerin taşı bana değmez, ille bir arkadaşımın gülü yaralar beni.

  Zaman gelir yollarına kar yağar, etrafını hüzün bulutları sararsa, ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar buradayım.

  O masum yüzünde acı ve hüzün hiç olmasın, gözlerinde mutluluğun en parlak yıldızı parlasın, dost eli elini hiç bırakmasın ne olur.

  Ay yıldızlara mutluluk fısıldarken gökyüzü sevincini yeryüzüyle paylaşırken ben sana bir parça mutluluk yolluyorum içindeki umut çiçekleri hiç solmasın diye.

  Koca bir çölde kum tanesi olmak yada okyanusta su damlası, ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak.

  Dostluk ağlamaksa,yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve dostun için ateşe atılmaksa dünya durana dek dostumsun.

  Rüzgarın keman çaldığı ve damlaların pencereye vurduğu soğuk bir gecede yatağına uzanıp hayalini kurduğun ve keşke dediğin bütün isteklerin gerçek olsun.

  Riya ile paranın padişahı değiliz bir. Parçalanmış gönül hırkalarını yamar giyeriz biz. Dostlarla ağlar dostlarla güleriz biz. Canım Dostum!

  Zaman gelir yollarına kar yağar, etrafını hüzün bulutları sararsa, ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar buradayım.

  Kimsesiz zamanların yalnızlığında, aydınlık diyarların masalsı görüntülerinde, küçük bir çocuk yüreğinin annesine olan sevgisi değerinde bir merhaba dostum..

  Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

  Yastık diye başını ateşe dayayan, yatak diye yılanların üzerinde yatan bir adam, emniyet ettiği bir dostundan düşmanlık sezen bir adamdan daha rahat uyur.

  Yürek umutlara gebe olduğundan beri dostluklar ayrılıklara yenik düşmedi, yüreğimiz dar ağacındayken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi bildik.

  Acıların bir kum tanesi kadar küçük, mutlulukların nisan yağmuru kadar bol olsun. Hayatta bir kere ağlarsan o da mutluluktan olsun Dostum.

  Dostlarınla öyle yaşa ki düşman olduğunda hakkında söyleyecek sözleri olmasın. Düşmanlarınla öyle yaşa ki dost olduğunda yüzün kızarmasın.

  Hayatı yenecek kadar güçlü, hayattan beklentilerini alacak kadar umutlu, umudunu yitirmeyecek kadar inançlı, mutlu ve sevgi dolu günler senin olsun…

  Fedakar olan insan, gönülden sevendir. Yürekli olan insan, kendini bilendir. Umutlu olan insan, yaşamı sevendir. Unutmayan birdost ise uğrunda ÖLMEYE değendir..

  Bu gün senin yerine dilek dileme hakkım olsaydı tüm güzellikleri benimle yaşamanı dilerdim güzellikler paylaşmakla artar seninle değer kazanır.

  Unutulmak kadar hiçbir şeyden yılandan, akrepten, dönüşü olmayan gurbetten kormuyorum.. Bir gün hatırlanmak, bahşedilen ikinci bir ömür, ya unutulmak; her gün ölmek, her gün kahrolmak demek.

  Dostluk çukurda biriken yağmur suyu değil ki güneş vurunca kurusun. Bizim dostlugumuz deniz misali buharlaşsada yağmur misali geri döner iyiki varsın.

  Gülmek senin tutkun olsun, eğer bir gün ağlarsan, o’da sevinçten olsun, bugünün dünden, yarında bugünden güzel olsun.

  Git rüzgar dostuma onu nasıl sevdigimi anlat mutluysa usulca gel yanıma mutsuzsa dostun her zaman yanında diye fısılda kulagına unutmasın yüregim daima onunla
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Arkadaşlık seçim, çok önemlidir. İnsanlar sosyal medyanın yaygınlaşması ile sanal arkadaşlıklar edinmekte ve gerçek arkadaşlıklardan uzaklaşmaktadır.Gerçek arkadaşlık bir derdiniz olduğunda sizinle gerçekten paylaşan ve sevinçlerinize ortak olan insanlar ile kurulur. Sanaldaki arkadaşlıklar gerçekte kurulan arkadaşlıkların yerini tutmamaktadır.
+ Yorum Gönder


arkadaşlıkla ilgiliçok az uzun olan fabıllar,  arkadaş ile ilgili cümleler,  dostluk ile ilgili cümleler,  arkadaşlıkla ilgili cümleler,  arkadaşlık ve dostluk ile ilgili resim,  arkadaş ile ilgili cümle