+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Dövme Türleri Resimleri Forumunda Nerelere ve kimlere kalıcı dövme yapılmaz? Nerelere daha uygun olur? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Nerelere ve kimlere kalıcı dövme yapılmaz? Nerelere daha uygun olur?
  NERELERE VE KİMLERE KALICI DÖVME YAPILMAZ? NERELERE DAHA UYGUN OLUR?

  1kalıcı dövme.jpg

  Eğer yaptıracağınız bölgeye kesin olarak karar vermediyseniz kalıcı dövmenizi yaptıracağınız dövme sanatçısına danışmanızı tavsiye ederim. Zira dövmenizi yaptırmayı düşündüğünüz yer, gerek estetik açıdan gerekse de yaptıracağınız yerin deri yapısı açısından uygun olmayabilir.

  Vücudun bükümlü deri dediğimiz eklem bölgelerindeki hareketli deriye dövme yaptırmamaya çalışın. Kol dirseği, el bileği, el üstü, boyun, diz kapağı ve çevresi ve hatta göbek kısmına tavsiye etmiyorum.Çünkü hareketli deride, ne kadar ince işçilik verilirse verilsin dağılmalar ve bulanıklaşmalar olacaktır. Sağlık açısından bu bölgelerde de sakınca yoktur ancak ikaz etmemizin nedeni estetik kaygılardır.

  Kalıcı dövme yaptıran kişilerin geleceklerini düşünüp, kendilerini hayat boyu rahatsız etmeyecek figürler seçmeleri en makul olanıdır.

  Et benlerinin üzerine, açık yara üzerine, hayati derecede alerjik tepkimeli vücutlarda, kanın pıhtılaşmasının zorlandığı kişilerde, yeni ameliyat izlerinin üzerine dövme yapılmaz.

  Doğuştan gelen ve yayılma özelliği olabilecek bazı lekelerin de üzerlerine dövme yaptırmadan önce bir dermatoloğa danışılmasında yarar vardır.

  Kendi isteklerini belirtemeyecekleri için hayvanlara kalıcı dövme yapılmaz .Etik olarak yapılması yanlıştır. Ne kadar para teklif edilirse edilsin bu tür istekleri her zaman geri çevirdim.
 2. Katibe
  Devamlı Üye

  en çok dövmelrin yapıldığı yer sırt bölgesi kalça üzeri kalp ustu ayak bileği kolun ustu kol bileği bazıları okadar abarttırki bütün yüzü kaplıyacak şekilde dövme yapan kişilerde bulunur
+ Yorum Gönder


dövme,  dövme nerelere yapılır,  dövme kimlere yapılmaz,  dövme nerelere yapılmaz,  dövme resimleri,  kol dövmeleri