+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Dövme Türleri Resimleri Forumunda Vücut geliştirme sporu yapmak, aşırı kilo almak ya da kaybetmek kalıcı dövmeyi etkiler mi? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Vücut geliştirme sporu yapmak, aşırı kilo almak ya da kaybetmek kalıcı dövmeyi etkiler mi?
  VÜCUT GELİŞTİRME SPORU YAPMAK, AŞIRI KİLO ALMAK YA DA KAYBETMEK KALICI DÖVMEYİ ETKİLER Mİ?


  kal-c-d-vme.jpg
  Dövmeyi yaptırdığınız zaman diliminden sonra (özellikle kol ve omuz için geçerli) dövmeyi yaptırdığınız bölge kaslarınız 2 yada 3 kat genişlemeyecekse herhangi bir problem yaratmaz. Zaten Vücut Geliştirme Sporu’na başlama yaş ortalaması 18 olduğu düşünülürse, o yaştan sonra vücut ölçülerinin spora bağlı kaslanma oranı profesyonel vücut geliştirme sporcuları dışında 2 kat ve üzeri olamaz. (Not:4 sene Vücut Geliştirme Ve Body Fitness Antrenörlüğü ile uğraştım. Hala da fitness yapmaktayım))

  Ancak aşırı kilo kayıplarını ve alımları için aynı şeyleri söyleyemeyiz. Dövme bulunan bölgedeki aşırı kilo alımı (özellikle göbek, kaba etler, boyun, baldır) ve kaybı estetik bozukluğa yol açabilir.
 2. Katibe
  Devamlı Üye

  köl dövmeleri yaptıran kişilerin kol güçlendirme sporların hiç bir bozulmayan dövmelrinin rıhatlıkla spor larınnı yaptığı söylenir kalıcı dövmeye hiç bir zarar vermeyen kol güçlendirme spor sevenlerin rıhatlıkla dövme yaptırıyormuş
+ Yorum Gönder