+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dualar Forumunda Duha Suresi Arapça Türkçe Okunuşu Ve Anlamı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Duha Suresi Arapça Türkçe Okunuşu Ve Anlamı
  Duha Suresi türkçesi nasıldır

  Duha Suresi, okuyanı ruhi bunalım, sıkıntı ve stresten kurtarır.Duhâ anlamı kuşluk vakti demektir. Sûre, adını ilk ayette geçen bu kelimeden alır. Fecr sûresinden sonra Mekke'de inmiştir, 11 (onbir) âyettir. Sûrede âhir zaman Peygamberinin hususiyetlerinden biri yani yetim oluşu ele alınır ve kendisi teselli edilir.

  Duha Suresini her sabah 11 defa okuyanın rızkı artar. Yolu açık olur. Farz namazlarının ardından 3 defa okumakta aynı tesiri gösterir.

  Duha Suresini sıkıntıdan kurtulmak, fakirlikten refaha kavuşmak için sürekli okumak gerekir.

  Muharrem ayının ilk gecesi, gece yarısı, 4 rekat ALLAH rızası için namaz kılıp, ardından 1000 defa Duha Suresini okuyup," Ya Rabbi bu surenin hürmetine, Peygamber Efendimizin S.A.V. hürmetine, bu seneyi benim ve ailem için mübarek ve mesud kıl" diyerek dua eden, o sene boyunca sıkıntı çekmez, rızkı artar.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Duha suresi pek çok şey için okunabilir her gün okuyarak kaza ve belalardan korunabilirsiniz. Yada bir yakınınızı kaybetmişseniz veya bir eşyanız kaybolmuşsa duha suresini okuyarak tekrar bulabilirsiniz. Ayrıca duha suresini okuyan insanlar kıyamet gününde akrabalarına yardımcı olabileceklerdir.
+ Yorum Gönder