+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dualar Forumunda Bir Şey Korkuttuğunda veya Bir Şeyden Korktuğunda Okunacak Dualar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bir Şey Korkuttuğunda veya Bir Şeyden Korktuğunda Okunacak Dualar

  Bir Şey Korkuttuğunda veya Bir Şeyden Korktuğunda Okunacak Dualar


  dua3c.jpg

  Korkulu zamanlarda, “Kelime-i temcîd”, yâni “Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil'aliyyil'azîm” çok okumalıdır.
  Muhammed Mâsum hazretleri buyurdu ki: “Dertlerden kurtulmak ve murâda kavuşmak için beşyüz kere Lâ havle velâ kuvvete illâ billah ile evvelinde ve âhırında yüzer defa salevât-ı şerife okuyup duâ etmelidir”.

  Mu'avvizeteyn, yâni iki Kul-e'ûzü’yü çok okumak da faydalıdır.


  Ayrıca, Li îlâfi sûresi, hergün ve her gece hiç olmazsa onbirer def’a okumalıdır.

  Sübhânellahi vel-hamdülillahi velâ ilâhe illallahü vallahü ekber velâ havle velâ kuvvete illâ billahil’aliyyil’azîm, duâsını da gece gündüz çok okumalıdır.

  Peygamberimiz, Allahümme innî es’elüke bihakkıssâ’ilîne aleyke, ya’nî (Yâ Rabbî! Senden isteyip de, verdiğin kimselerin hâtırı için, senden istiyorum!) derdi ve böyle duâ ediniz buyururdu. Sebeplere yapışıp, emredilen şeyler okunduktan sonra böyle duâ etmelidir.


  İmam-ı Rabbanî hazretleri, talebeleri ile, uzak bir yere giderken gece, bir handa kaldılar. “Bu gece bir belâ zuhur edecektir. ‘Bismillahillezi la-yedurru maasmihi şeyün fil-erd-ı vela fissemai ve hüvess-semiulalim’ duâsını besmele ile okuyun!” buyurdu.

  Gece büyük yangın oldu. Her odada eşyalar yandı. Duâyı okuyanlara birşey olmadı. Dert, belâ, fitne ve hastalıklardan korunmak için, sabah-akşam, İmam-ı Rabbanî hazretlerinin bildirdiğini hatırlayarak, üç defa okumalıdır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

  “Bir yere gelen kimse "Euzu bikelimatillahi-ttammati min şerri ma haleka" okursa, o yerden kalkıncaya kadar, ona hiç birşey zarar veremez.”

  Korkulu şeyden kurtulmak veya bir dileğe kavuşmak için, Taha suresinin 37. ayetinden (Velekaddan), 39. ayetin sonuna (ala ayniye) kadar kağıda yazıp, su

  geçirmez bir kılıfla mesela PVC ile kaplatıp yanında taşımalıdır. Faydası çok görülmüştür.
 2. EHLİMAN
  Bayan Üye

  Bazı duaların sayı bakımından ehemmiyeti vardır. Sayılarına göre okunduğu zaman bir çok alime göre duaların kabul edileceği söylenmektedir. Her türlü sıkıntı için okunacak bir dua vardır.
+ Yorum Gönder


dua okumak resimleri,  korktuğunda okunacak dua