+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dualar Forumunda Rızık Duasının Okunuşu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Rızık Duasının Okunuşu
  rızık duasının okunuşu nedir 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Bol Rızık için okunacak dua

  Türkçe okunuşu

  Allahümme ya müfettihal ebvab, iftah lena hayral bab. Allahümmer-zukna rizkan halalen ve rizkan vasian bi rahmetike ya erhamer rahimin.

  Anlamı

  "Ey kapıları açan Allah'ım, bize hayır kapılarını aç. Rahmetinle bize helal ve geniş rızık ver. Ey merhametlilerin en merhametlisi olan Allah'ım."
  Bunu E-postayla GönderBlogThis!  Rızık doğrudan doğruya Cenab-ı Allah’ın elindedir. O zaman sıkıntı ve zorluklar karşısında bu durumlar için elimizden gelen fiili duaları yaptıktan sonra O’nun kapısını dua ile çalmalı ve O'ndan istenmelidir. İşte böyle bir durumda okunacak dualardan biri.

  تؤُلِجُ الّيْلَ في النَّهاَرِِ وَتُولِجُ النَّهاَرَفِىالّيْلِ وَتُخْرِجُ الْحَىَّ مِنَ الْمَيْتِ وَتُخْرِجُ الْمَيِّتَ مِنَ الْحَىِّ وَتَرْزُقُ مَنْ تَشاَءُ بِغَيْرِ حِساَب

  Türkçe okunuşu

  “Tûlicû’l-leyle fi’n-nehâri, ve Tûlicû’n nehâra fi’l-leyli ve tuhricû’l hayye mine’l-meyyiti ve tuhricül-meyyite mine’hayyi,ve terzûku men teşâü bi gayri hıseb” (Al-i İmran,3/27)

  ANLAMI:"Geceyi gündüze,gündüzü geceye katarsın,Ölüden diri,Diriden ölü çıkarırsın.Sen Dilediğin kimseye sayısız rızıklar verirsin

+ Yorum Gönder