+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dualar Forumunda Ey Adı Aşk Olan ! Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Yıldızçiçeği
  Yeni Üye

  Ey Adı Aşk Olan !
  Adı Aşk Olan yazısı

  Âdem, su ile toprak arasında iken nebi olan!.. Ey insanların ve meleklerin kapısına sığındığı Ey tevhidin kilidi ve anahtarı olan!.. Ey ümmetinden her ferdin, ayağını bir defa öpebilmis bir kum tanesi olmayı arzulayacağı Resul Ey insanlığın iftiharı!.. Ey iki cihanın saadet güneşi; peygamberlerin bile şefaat için kapısını çalacagi gaye insan!.. Ey Allah Tealâ'nın seçkin yaratıp insanların arasına gönderdiği!.. Ey, seni tanımaksızın ve sana saygı göstermeksizin Allah Tealâ'nın kabul dergâhı kapısının açılmayacağı aziz Nebi


  EY

  İnceliği ve güzelliği karşisında kendi kabalığımızı ve çirkinligimizi gördüğümüz Fahr-i Kâinat Ey Allah'ın Kur'an'la ismini yücelttiği hayâ ve edep kaynağı!.. Ey nurâni esasların kıblesi, nebilerin sonuncusu, resullerin efendisi Ey var oluşun şerefine Allah'ın topyekûn varlığı hediye ettiği ilk ve son varlık nuru!.. Ey ömründe bir defa bile kahkahayla gülmemiş mahzun peygamber Ey bulutların başinın üzerinde şemsiye açtığı Cenab-ı Peygamber Ey bir parmak işaretiyle ayı ikiye bölen, mucizenin ta kendisi!..


  EY

  Allah kelâmına mecra bir çift kutsi dudağın sahibi Ey Allah'ın Kur'an'ı Kerim' de " Şüphesiz ki Allah ve melekler peygambere salâvat getirirler. Ey iman eden kimseler! Siz de O'na teslimiyetle salât ve selam edin." (Ahzab,56) diye buyurduğu âlemlerin iftihar kaynağı Ey " Kim bir yazıda benim üzerime salâvat getirirse, ismim o kitapta devam ettiği müddetçe, melekler yazana istiğfar etmekten ayrılmazlar." diyen kutlu söz! Ey eskimeyen biricik yeni ve solmayan biricik renk! Ey çömertlik denizinin avuçlarında dalgalandığı Resul-i Ekrem!..


  EY

  Hazret-i İbrahim'in duası, Hazret-i İsa'nın müjdesi! Ey: " Âlemleri senin için yarattım." hitabının muhatabı!.. Ey ümmetinden birisinin hataya düşmesinden, azaba duçar olmasından elemlenen rahmet peygamberi!.. Ey kendisini Rabbinin edeplendirdiği ve edebini en güzel şekilde eylediği evrenin şeref burcu!.. Ey ebedi saadet devletinin padişahı, kâinat sedefinin incisi!.. Ey müminlerin yüzünün akı, gözünün nuru olan emin peygamber!


  EY

  Meleklerin hayâsına gıpta ettiği sevgililer sevgilisi Ey güzel ahlâkı tamamlamak için gönderilen, yaratılmış en güzel insan!.. Ey Allah'ın kendisini miraçla şereflendirdiği, tekrar ashabının arasına dönerek yeryüzünü kendi miracına çikartan biricik sevgili!.. Ey Allah'ın en sevdiği olmak mertebesine yükselen, rütbelerin en ilerisindeki Peygamber-i Zîşan!.. Ey gül medeniyetinin mimarı, iki cihan serveri! Ey iki kurbanlığın yetimi!


  EY

  " Allah'ım beni mahzun etme, bana vaadini lütfet." diye Rabbine yalvaran, Âlemlerin Rabbi'ne ulaşmak için en büyük vasıta olan Efendiler Efendisi Ey Allah'ın Kuar-an'ı Kerim'de " Sen'in şanını ve adını (dünya ve ahirette) yükseltmedik mi?" (İnşirah,4) hitabının muhatabı! Ey kendisine indirileni en güzel şekilde tebliğ eden!


  EY

  Dostu Ebubekir'in, mübarek naaşina bakarak: " Yaşarken güzeldin, öldügünde güzelsin, bir kere öldün, bir daha ölmeyeceksin!" dediği güzellik şahikası!.. Ey senden bahseden şairlerin, senden bahsetmekle şiirlerine şeref kazandırdığı!.. Ey şairlik edasına sığmayan, kalemin ve kelâmın anlatmakta aciz kaldığı Ey düşmanlarının bile kendisinde kusur bulamadığı!.. Ey adı Allah'la birlikte anılan!.. Ey adı aşk olan!


  Hani ashabına: " Siz öyle bir zamanda yaşiyorsunuz ki, dinin onda birine uymazsanız helâk olursunuz. Fakat öyle bir zaman gelecek ki o zaman dinin onda birine uyan kurtulacak." demiş, onları uyarmış, bizleri müjdelemiştin. İşte sana o zamandan sesleniyorum ey Peygamberim


  Hani " Özlüyorum." demiştin de ashabın: " Anam babam sana kurban olsun ey Allah'ın Resulü, neyi özlüyorsun?" diye sormuştu. Sen de: " Âhir zaman kardeşlerimi özlüyorum." demiştin. İşte sana âhir zamandan sesleniyorum ya Resulullah. Tek özlemim ve ümidim senin bu hitabınnın muhatabı olabilmektir.


  Hani o kutlu insanlardan o güzide ashabından olan, Ebu Nuayman birkaç defa karşina sarhoş çikmisti da Ömer celâllenip kılıcını çekmis: "Müsaade et şuna dersini vereyim ya Resulullah!" demişti. Sen ise onu tutmuş: " Bırak ey Ömer, o Allah ve Resulünü sever." buyurmuştun. Bunları yazan, Allah'ın ve Resulünün karşisında mahçup bir kul var ki; o Allah ve Resulünü sevmektedir.


  Ey Mâlikü'l- Mülk olan Zü'l- Celâli ve'l- İkrâm

  Ey kişi ile kalbi arasına giren, kalpleri evirip çeviren Allah'ım! Kalbimi senin dinin üzerinde sabit kıl! Ey kulunu bütün yaratılmışlardan üstün kılan Rabbim! " Seni sevmeyi ve seni seveni sevmeyi ve senin sevgine beni yaklaştıracak şeyi sevmeyi bana nasip et. Bana senin sevgini sıcak ve hararetli bir günde soğuk suyu arzulamaktan daha sevimli kıl."


  Ey esrarına varılamayan, sırrına erilemeyen Artık bizleri sana ve Resulüne mahçup olmaktan kurtar. " Ben onlardan razıyım" dediğin, Resulünün " Ümmetim!" diye hitap ettiği, alnındaki secde izini aşkının mührü olarak taşiyan kullarından eyle. Kullarınla eyle


  Ey mazlumların, sadıkların ve âsiklarin Rabbi! Sevgili Resulünün hürmetine O'nun yetimleri olan bizleri; bu ümmeti iki cihanda azîz eyle

  Amiiiiinnnnnnnn 2. Fatih
  Yeni Üye

  Ben seni görmeden sevdim
  Yorgun gecelerde titreyen bir yetim bir öksüz yüreğimde sevdim seni
  Ey gönül bahçemde büyüttüğüm nazlı çiçek,
  Ey sevdamın adı, aşkın gerçek anlamı
  Bu hasret, bu gurbet söyle, söyle ne zaman bitecek

  Ben seni görmeden sevdim

  Yolunu gözledim bir Medine sabahı
  Ellerimde güller, güllerki kokunu aldığım, kokunu alıp yandığım
  yanıp yanıp agladığım
  Ben seni görmeden sevdim
  Gözlerini gözlerime değdir efendim, ellerini ellerime
  Sevmeyi senden ögrendim ilkin, sevilmesi gereken herşeyi senden
  Şefkat seninle mana buldu, buz çöllerini seninle aştım
  Ben seni görmeden sevdim
  Bahar yüzlü insanlar bildim etrafında pervane
  onlardan biri olmak istedim hep, her emrine amade
  Seninle yaşamak seninle ölmek,
  ama en cok seni seni görmek istedim
  Ben seni görmeden sevdim, kokunu aldım güllerde,
  Ben seni görmeden sevdim, adini andım yürekte
  Sevgili Sevgili en Sevgili!!!!!
+ Yorum Gönder