+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Dünya Ülkeleri Forumunda Fas'ın Neyi Meşhur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Fas'ın Neyi Meşhur

  Fas'ın Neyi Meşhur?

  Kazablanka şehri, fosfat üretimi, Rif Dağları
 2. Ziyaretçi

  babam iş gezisi için fas'a gidicek ben ona ordan hediyelik bir şeyler almasını istiyorum ne aldırabilirim
 3. Asel
  Bayan Üye

  Fas'ın Neyi Meşhur

  babam iş gezisi için fas'a gidicek ben ona ordan hediyelik bir şeyler almasını istiyorum ne aldırabilirim

  Fas’ta alışveriş sokaklarda yaşanır. Sokak tezgahlarında, sokakların aralarına kurulan atölyelerde, küçük dükkanlarda Fas’tan alabileceğiniz şeylerin başında ise; kıyafet ve kumaşlar gelecektir. Öncelikle uzun pelerinlerden mutlaka almalısınız. İsterseniz Fas'ın yaşam tarzına, ayak uydurmak için ilk gittiğiniz gün bu pelerinlerden satın alıp bütün Fas geziniz boyunca, bu pelerinlerle gezersiniz, isterseniz de evinize dönüşte kendinize ve sevdiklerinize güzel birer hediye olması için satın alabilirsiniz. Fas'ta alışveriş, tabii ki de sadece pelerinden oluşmuyor. Özellikle Fes Porselenleri, çanak çömlek, takı, gümüş objeler, kilim dokuma halılar, eşarp gibi bir çok ürün alışveriş listenizde başında yer alacaktır. Hatta Fas’ta alışveriş olayını abartıp, yılan bile satın alabilirsiniz. Ancak, bunu gümrükten çıkartırken ne gibi sorunlarla karşılaşırsınız doğrusu bilinmez!

  Fas'ta alışveriş yapmak için belli bir merkez verilemez. Her şehrin mutlaka, alışveriş yapmak için büyük bir çarşısı vardır. Marakeş'te The Souk, Fes'te Medina'nın içinde bulunan çarşılar bunlardan sadece bir kaçıdır. Ayrıca, Fas'ta geleneksel çarşıların haricinde, modern şehir diye adlandırılan bölgelerde lüks mağazaları bulmanız mümkün.

+ Yorum Gönder


fasın nesi meşhur,  fas ın neyi meşhur,  fasın neyi meşhur,  fas neyi meşhur,  fasın neyi meşhurdur,  fas ın nesi meşhur