+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Dünya Ülkeleri Forumunda Romanya ile ilgili kısa bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Romanya ile ilgili kısa bilgiler
  romanya ile ilgili kısa bilgiler nelerdir 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Romanya hakkında kısa bilgiler

  Romanya yaklaşık 20 milyon nüfusa sahip,AB üyesi fakat Schengen üyesi olmayan bir ülke.  *2 ayrı ülkeden oluşmakta olup 1 Aralık 1918 tarihinde tek isimle anılmaya başlamıştır.Transilvanya+Romanya'nın birleşimi.Güneyde Romanya bölgesi(Bükreş başkent),kuzeyde ise Transilvanya bölgesi(Dünya'nın en harika yerleşim alanlarından birisi).
  *Türk vatandaşları ,Romanya için vizeye ihtiyaç duyuyor.
  *Herkesin düşündüğü gibi çingeneler ülkesi değil.Düşünülenin aksine gayet modern,rahat insanların ülkesi.Tabii ki çingene(gypsy) insanlar var,bizim ülkemizde olduğu gibi.Fakat genellikle bükreş çevresinde ya da asıl Romanya topraklarında görmek mümkün.Transilvanya bölgesi ülkenin kuzeyinde,daha çok temiz ve hoşgörülü insanlardan oluşuyor.
  *Dansçılar ve muhteşem dj müzikleri ile gece hayatı oldukça hareketli.İçkiler Türkiye'ye göre oldukça ucuz.Örneğin bir clubta 4 lei(yaklaşık 2 tl)bir bira içebiliyor ve okul döneminde öğrenci partileri olduğu için giriş ücreti ödemiyorsunuz.Ödeseniz bile 10 lei'yi geçmiyor.
  *Yolları çok düzgün değil.Hatta kendileri de bu yüzden çok yakınıyorlar.
  *Komünizm'den yeni kopmuş sayılabilecek bir ülke.80'lerin sonu 90'ların başında sona erdi ve halk ve ülke kendini yavaş yavaş topluyor haliyle.Fakat gelişmekte genel olarak.


+ Yorum Gönder


romanya ile ilgili bilgiler,  romanya hakkında bilgi,  Romanya ile ilgili bilgiler kısaca,  romanya ülkesi hakkında bilgi kısa