+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Benjamin Baillaud Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Benjamin Baillaud Kimdir
  Benjamin Baillaud kimdir hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Benjamin Baillaud Hakkında Kısaca Bilgi

  7z99.jpg

  Chalon-sur-Saone doğan Baillaud École Normale Supérieure (1866-1869) [1] okudu ve Paris Üniversitesi'nde. O 1872 yılında Paris Gözlemevi başında asistan olarak çalıştı. Daha sonra çok Fen Toulouse Fakültesi Üniversitesi Dekanı olarak hizmet veren bu zaman boyunca, 1878 1907 Toulouse Gözlemevi müdürü oldu.

  O büyük gözlemevi genişletilmiş ve coşkuyla Carte du Ciel projeye destek. O Satürn'ün uyduları özellikle hareketleri, gök mekaniği konusunda uzmanlaşmıştır.

  1903 yılında, rasathane orada bir teleskop koyma amacı ile 1850'lerde amatörler tarafından kurulmuş olan Pyrenees Pic du Midi üzerinde bir tesis devraldı. Ancak, 2.865 metre (9400 feet) yükseklikte zorlu lojistik sorunlar ortaya ve bir meteoroloji gözlem 1873 1880 ameliyat olmasına rağmen hırs gerçekleşmemiş kalmıştı. Baillaud bir teleskop yansıtan 0,5 metre (20 inç) ve zirvesinde teleskop kırılma 0.25 metre dik asker bir ekip düzenledi.

  1907 yılında, o hemen Paris Opera şarkıcılar tarafından ağırladı, gözlemevi düzenlenen bir konferans ile durdu Carte du Ciel proje yeniden çalıştırmak işe koyuldu ve Bordeaux müdürü tarafından sağlanan şarap yenilenir Paris Gözlemevi müdürü oldu Gözlemevi. Fransız hükümeti projeyi finanse kabul olsa da, onun amaçları umutsuzca gerçek dışı olduğu giderek daha açık hale geliyordu.

  Baillaud Uluslararası Zaman Bürosu kurucu başkanı olma ve Eyfel Kulesi'ne zaman sinyal iletim başlatmak, zaman standardizasyon aktif olarak görev aldı. Baillaud Alman obüs Big Bertha Paris, gözlemevi yerini koordinatları nominal hedef alan olmasına rağmen, Birinci Dünya Savaşı boyunca gözlem ve zaman sinyali devam! Astronomik zaman standart Baillaud endişe onu yaz saati her fırsatta rakip olması yol açtı.

  Baillaud 1919 yılında Uluslararası Astronomi Birliği'nin kurucu başkanı oldu. O 1926 yılında Paris Gözlemevi müdürü olarak emekli oldu.

  O 1923 yılında Bruce Madalya kazandı.

  Ay'da Baillaud krater onun adını, ve böylece asteroitler 11764 Benbaillaud ile 1280 Baillauda olmasıdır.

+ Yorum Gönder