+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Herbert Dingle Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Herbert Dingle Kimdir
  Herbert Dingle Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Herbert Dingle Hakkında Kısaca Bilgi


  Dingle Londra'da doğdu, ama o babasının ölümünden sonra çekildi Plymouth, ve nerede Plymouth Bilim, Sanat ve Teknik Okulları katıldı onun ilk yıllarında geçti. Para eksikliği nedeniyle, o 14 yaşında okulu bıraktı ve bir katip, o 11 yıldır düzenlenen bir iş olarak istihdam bulundu. 25 yaşındayken, o 1918 yılında mezun oldu hangi Imperial College, Londra, bir burs kazandı. Aynı yıl, derecik daha sonra bir oğlan doğurdu kim Alice Westacott evlendi. Bir Quaker olarak, derecik O uygulamaları astronomi, özellikle, (akıl hocası Alfred Fowler takip) Fizik Bölümü'nde Teşhir olarak bir pozisyon aldı ve spektroskopi çalışmalarına adadı Dünya Savaşı sırasında askerlikten muaf oldu. O 1922 yılında Royal Astronomical Society üyeliğine seçildi.

  Herbert Dingle.jpg

  Dingle bulutlu gökyüzü nedeniyle herhangi bir gözlem yapmak için başarısız oldu her ikisi de 1927 (Colwyn Bay) ve 1932'de (Montreal), İngiliz hükümeti tutulması sefer, bir üyesiydi. O bir Rockefeller Vakfı bursiyeri olarak California Teknoloji Enstitüsü'nde 1932 geçirdi. Orada teorik evren bilimci RC Tolman bir araya geldi ve relativistik kozmoloji okudu.

  Dingle 1938 yılında Imperial College Doğal Felsefe profesörü oldu ve 1946 1955 yılında emekli olana kadar University College London Bilim Tarihi ve Felsefe profesörü oldu. Bundan sonra o kurumdan emekli profesör ve geleneksel unvanını. O Bilim Tarihi İngiliz Derneği kurucuları arasında yer aldı ve 1955 1957 Başkanı olarak görev yaptı. [1] Daha sonra İngiliz Bilim Felsefesi Derneği yanı sıra dergi, British Journal oldu ne kurdu Bilim Felsefesi. [1]

  Dingle "Modern Astrofizik" (1924) ve "Spektrum Analizi Pratik Uygulamalar" (1950) yazarı oldu. Ayrıca Görelilik (1922) [2] ve monografi Özel Teorisi (1940) deneme "Herkes için Görelilik" yazdı. Bilim tarihi ve felsefesi üzerine derecik en dersler topluluğu 1954 yılında yayımlandı. [3] [4] Ayrıca İngiliz edebiyatı bir ilgi aldı ve Bilim ve 1949 yılında Edebiyat Eleştirisi yayınlanan ve Emily Brontë ve Zihin 1974 yılında.
+ Yorum Gönder