+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Frank K. Edmondson Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Frank K. Edmondson Biyografisi
  Frank K. Edmondson Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Frank K. Edmondson Hakkında Kısaca Bilgi

  2dm8.jpg
  Edmondson Milwaukee, Wisconsin doğumlu ve Seymour, Indiana büyüdü. O 1933 yılında Indiana Üniversitesi'nden mezun oldu ve o 1935 yılına kadar kaldı Flagstaff, Arizona, Lowell Gözlemevi çalışmak için bir burs aldı, Clyde Tombaugh, cüce gezegen Plüton keşfeden bir gözlemci asistan olarak çalışıyor. Doktorasını aldıktan sonra 1937 yılında Harvard Üniversitesi'nde Bart Bok yönetiminde, Edmondson astronomi bölümünde bir öğretim üyesi olarak Indiana Üniversitesi'ne döndü. 1944 yılında, o bölüm koltuğuna, 1978 yılına kadar bir pozisyon oldu.

  Edmondson en erken bir başarı Indiana Asteroid Programı, sistematik gözlemler Dünya Savaşı ile kesintiye zaman "kayıp" edildi asteroitler bulmak için bir fotoğraf programı kurulmasıdır. Ayrıca Indiana Üniversitesi Brooklyn, Indiana yakınlarındaki özel sektöre ait Goethe Bağlantı Gözlemevi bağış müzakere. Asteroit yörünge çalışmaları için yaklaşık 7000 fotoğraf klişesi Goethe Bağlantı Gözlemevi'nde bir 10-inç astrographic kamera ile çekildi. Bu plakalar şimdi Lowell Gözlemevi'nde arşivlenir.

  Yıldız kinematik, galaktik yapı, asteroit gökölçümü ve astronomi tarihinin çalışmalarına devam ek olarak, Edmondson Ulusal Bilim Vakfı (1956-1957), Amerikan Astronomi Derneği (1954-1975) saymanı Astronomi Programı Direktörü olarak görev ve insan cinselliğinin yaptığı çalışmaları sırasında Dr Alfred Kinsey için istatistiksel danışmanı. Ayrıca Arizona Kitt Peak Ulusal Gözlemevi, Şili Cerro Tololo Inter-Amerikan Rasathanesi ve New Mexico Ulusal Güneş Gözlemevi dahil Ulusal Optik Astronomi Gözlemevleri, geliştirilmesi ve yer seçimi de tavsiye etti. Ayrıca Astronomi (AURA), Hubble Uzay Teleskobu, araştırma yönlendirir üç gözlem artı Uzay Teleskopu Bilim Enstitüsü yöneten 38 ABD astronomik kurum ve yedi yabancı bağlı, bir konsorsiyum Araştırmaları Üniversiteler Birliği oluşturmada etkili oldu. 1962 den 1965 AURA başkanı oldu. O Uluslararası Astronomi Birliği (IAU) ve Minor Planet Komisyonu üyesi oldu ve 1970 1973 da başkanı oldu. 1963 1964 IAU Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Komitesi başkanlık etti.

  1983 yılında Indiana Üniversitesi'nden emekli olduktan sonra, Edmondson AURA ve Indiana Üniversitesi astronomi bölümü geçmişleri derleme adadı. Asteroit 1.761 Edmondson onun için adlandırılır.

+ Yorum Gönder