+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Ernest Esclangon Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ernest Esclangon Biyografisi
  Ernest Esclangon Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Ernest Esclangon Hakkında Kısaca Bilgi
  ernest esclangon.jpg
  Ernest Esclangon onun ikincil Manosque üniversitede eğitim ve lisans sonrası, Nice lisede özel matematik dersinde olduğu, nerede arkadaşı Paul Montel gibi o. Daha sonra 1895 yılından matematiksel bilimler ve fizik bilimleri lisans elde Paris Ecole Normale Superieure ve Fakülte, 1898'de, bilimsel yüksek lisans çalışmaları için çalıştı. 1898 yılında toplama matematik kazanan, ancak, gelmez ikincil, ama askerlik birkaç ay sonra, Bordo meridyen Hizmetleri gözlemevi (1.899-1.905) asistan astronom olarak kullanılır sonra ekvator hizmet yardımcısı astronom (1905) gibi. 1902 aynı zamanda ilk rasyonel mekanik bir genç öğretim görevlisi (1.902-1.905) olarak ve daha sonra bir öğretim görevlisi (1905-1909) ve Yardımcı Doçent olarak, Bordeaux Üniversitesi Öğretim Üyesi ders verdi (1909-1919), sonsuz hesabı ve geometri ve matematik genel dersin ders için sorumlu. O yarı-periyodik fonksiyonlar üzerinde bir yüksek lisans tezi ile 1904 yılında matematik alanında doktora derecesi aldı.
  Birinci Dünya Savaşı sırasında, balistik üzerinde çalıştı ve doğru topçu bir parça konumunu belirlemek için yeni bir yöntem geliştirir. Mermi bir konik şok dalgası oluşturur iken bir silah ateşlendiğinde, bu, küresel bir şok dalgası oluşturur. Uzak topçu bataryası Esclangon ve ses inceleyerek ve tam yerini bulmak için yönetir.
  1918 ateşkes sonra, Esclangon Strasbourg Gözlemevi müdürü ve Strasbourg Üniversitesi Fen Fakültesi'nde astronomi profesörü ertesi yıl oldu. 1929 yılında, o Paris Gözlemevi müdürü ve Uluslararası Zaman Bürosu, Paris Üniversitesi Fizik Fakültesi astronomi profesörü, oldu ve o 1932 yılında Bureau des Tûl katıldı. 1933 yılında, o konuşan saat icat etti. O 1929 yılında Bilimler Akademisi üyesi seçildi.
  Ikili asteroid (1509) ve Esclangona kendi adını taşıyan.
  1976 yılında, Uluslararası Astronomi Birliği Fransız astronom Esclangon bir ay krater adını verdi.
  O fizikçi Felix Esclangon en amcası olduğunu.

+ Yorum Gönder