+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Eleanor Helin Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Eleanor Helin Kimdir
  Eleanor Helin Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Eleanor Helin Hakkında Kısaca Bilgi

  5r0k.jpg
  Eleanor Francis "Glo" Helin (19 Kasım 1932 - 25 Ocak 2009 [1]) bir Amerikan astronom oldu. O Yakın Dünya Asteroid İzleme (TEMİZ) NASA'nın Jet Propulsion Laboratuvarı programının baş araştırmacısı oldu. Bazı kaynaklar [kim?] Eleanor Kay Helin olarak onun adını verin. 2002 yılında emekli oldu.
  , Apollo asteroitler 4660 Nereus, 4769 Castalia ve diğerleri, çeşitli Amor asteroitler; 3240 Laocoon olmak üzere üç Truva asteroitler ve 9969 Braille 2.062 Aten ile 2100 Ra-Shalom: Helin ilk iki Aten asteroitler de dahil olmak üzere 872 asteroitler, keşfedilen veya ortak keşfetti.
  Ayrıca periyodik kuyruklu yıldızlar 111P/Helin-Roman-Crockett, 117P/Helin-Roman-Alu ve 132P/Helin-Roman-Alu dahil olmak üzere birçok kuyruklu yıldız, keşfedilen veya ortak keşfetti.
  Helin şimdi asteroit 4015 Wilson-Harrington ve kuyruklu yıldız 107P/Wilson-Harrington hem olarak bilinen nesnenin keşfeden olarak yatırılmaktadır. Wilson ve Harrington birkaç on yıl onu önünde olsa da onu yeniden keşfi yaptım, kendi gözlemleri, nesne için bir yörünge kurmadı.
  Asteroid 3267 Glo onu ("Glo" Helin takma adı idi) olarak adlandırılır.
  Helin gezegen bilimi ve astronomi Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü'nde ve üç yıl içinde için Jet Propulsion Laboratory aktif olarak görev aldı. 1970'lerin başında, o Palomar Gözlemevi'nden Palomar Planet-Geçişi Asteroid Araştırması (PCAS) başlattı. Bu program, yüksek eğim yörüngeleri 200'den fazla, yörüngeler, 20 kuyruklu yıldızlar, ve dünya çapında keşfedilen yakın toprak asteroitler yaklaşık yüzde 30 nadir ve benzersiz türleri diğer asteroitler de dahil olmak üzere her türlü asteroitler binlerce keşfi sorumludur.
  Helin asteroitler dünya çapında ilgi teşvik ve uyarıcı, 1980'lerde International civarında-Dünya Asteroid Araştırması (INAS) organize ve koordine. Onun başarıları tanınması yılında NASA'nın Olağanüstü Hizmet Madalyası aldı.
  Yaklaşık 25 yıldır Palomar gelen PCAS fotoğraf arama programı iletken sonra, Helin Dünya Asteroid İzleme (TEMİZ) bir geniş açıklığa sahip teleskop elektronik sensörler kullanarak arama programı yakınında yükseltilmiş, yeni yoğunlaşmıştır. O Mükemmellik 1997 JPL Ödülü aldığı için, JPL Bu programı işletim için sorumlu araştırmacı oldu. O da TEMİZ Takım için NASA'nın Grup Başarı Ödülü aldı.

+ Yorum Gönder