+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Josef Allen Hynek Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Josef Allen Hynek Kimdir
  Josef Allen Hynek Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Josef Allen Hynek Hakkında Kısaca Bilgi

  Josef Allen Hynek Hakkında Kısaca Bilgi.jpg

  Hynek Çek anne Chicago'da doğdu. 1931 yılında, Hynek B.S. aldı Chicago Üniversitesi'nden. 1935 yılında, onun doktora tamamladı Yerkes Gözlemevi'nde astrofizik. O 1936 yılında Ohio State Üniversitesi Fizik ve Astronomi Bölümü katıldı. O yıldız evrim çalışmaya ve spektroskopik ikili belirlenmesi konusunda uzmanlaşmıştır.
  Dünya Savaşı sırasında, Hynek o Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri radyo yakınlık fünye geliştirmek için yardımcı Johns Hopkins Uygulamalı Fizik Laboratuvarı, bir sivil bilim adamı oldu.
  Savaştan sonra, Hynek 1950 yılında profesör yükselen, Ohio State Fizik ve Astronomi Bölümü döndü.
  1956 yılında Harvard'da Harvard Gözlemevi ile birlikte olan Smithsonian Astrofizik Gözlemevi Profesör Fred Whipple, Harvard astronom, katılmak için bıraktı. Hynek bir Amerikan uzay uydu 1956 ve daha sonra da Uluslararası Jeofizik Yılı için bir projenin izleme yönlendirme atama vardı. Çalışma Moonwatch parçası olan dünyada amatör bilim adamlarının 200 ekiplerine ek olarak, 12 fotoğraf Baker-Nunn istasyonları da vardı. 4 Ekim 1957 tarihinde, Sovyetler Birliği ilk uydu, Sputnik başlattığı, özel bir kamera görev için geliştirildi ve bir prototip inşa ve test edildi ve sonra tekrar ayrı elimden.
  Uydu programı üzerine çalışmaları tamamladıktan sonra, Hynek profesör ve 1960 yılında Northwestern Üniversitesi astronomi bölümü başkanı olarak görev alarak, öğretim geri döndü.
  Hynek oğlu Joel Hynek film Predator gelen sözde kamuflaj etkisi tasarım yönetmenliğini Oscar ödüllü film görsel efekt süpervizörü olduğunu.
+ Yorum Gönder