+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Jérôme Lalande Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Jérôme Lalande Biyografisi
  Jérôme Lalande Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Jérôme Lalande Hakkında Kısaca Bilgi  Jérôme Lalande.jpg

  Lalande Pierre Lefrançois ve Marie-Anne-Gabrielle Monchinet için Bourg-en-Bresse (şimdi Ain département olarak) doğdu. [1] Ailesi hukuk öğrenimi için Paris'e yolladı, ancak Hôtel arasında bir sonucu olarak Cluny, Delisle onun gözlemevi olduğu yerde, o astronomi çizilmiş ve Delisle ve Pierre Charles Le Monnier hem de gayretli ve tercih edilen öğrenci oldu. Onun yasal çalışmaları tamamladıktan sonra, onun hakkında Lemonnier Ümit Burnu'nda Lacaille olanlar ile uyum içinde ay paralaks üzerinde incelemelerde bulunmak üzere, Berlin onu göndermek için izin aldı bir savunucusu olarak uygulamaya Bourg dönmek için oldu.


  O yirmi bir, Berlin Akademisi'ne kabul oldu önce, toprak ve onun için elde edilen bu görevin 1751.The başarılı yürütülmesinde ay arasındaki mesafeyi ölçmek için Jérôme de Lalande tarafından kullanılan Jonathan Sisson tarafından bir daire Çeyrek, gibi Fransız Bilimler Akademisi için bir yardımcı astronom olarak seçilmesinden de. Şimdi gezegensel teorisinin geliştirilmesine adadı, 1759 yılında yayın karşılığında o yıl o Alexis Clairaut hesaplamak için yardımcı olan Halley kuyruklu yıldızı öyküsü olan, Edmond Halley tabloların baskı düzeltildi. 1762 yılında Delisle Lalande lehine Collège de France astronomi sandalye istifa etti. Görev kırk altı yıldır Lalande tarafından taburcu edildi. Onun evi astronomik bir seminer oldu, ve öğrenciler arasında Delambre, Giuseppe Piazzi, Pierre Mechain, ve kendi yeğeni Michel Lalande vardı. 1769 Venüs transit ile ilgili olarak yaptığı yayınlar ile o büyük ün kazandı. Ancak, onun zor kişiliği ona popülerlik kaybetti.

  Onun araştırmalar yerine dahi daha titizlikle yapılmıştır rağmen, Lalande kariyeri seçkin biriydi. Bir öğretim üyesi ve yazar olarak o popülerleşmesine astronomi yardımcı oldu. O karşılıklı tedirginlikler için düzeltmeler tanıttı içine onun gezegen tabloları, 18. yüzyılın sonuna kadar mevcut en iyi idi. 1801 yılında o astronomi gelişmeler için, Fransız Bilimler Akademisi tarafından yönetilen Lalande Ödülü, donatılmış. Pierre-Antoine Véron, tarihinde ilk kez doğudan batıya Pasifik Okyanusu büyüklüğünde belirlenen genç astronom, Lalande en öğrencisiydi. [2]
+ Yorum Gönder