+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Maurice Loewy Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Maurice Loewy Kimdir
  Maurice Loewy Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Maurice Loewy Hakkında Kısaca Bilgi

  Maurice Loewy.jpg

  Bugün Marianske Lazne (Marienbad), Çek Cumhuriyeti doğumlu, ama Yahudi anne memleketi anti-Semitik iklim kaçmak için 1841 yılında Viyana için terk edildi. Loewy gök mekaniği üzerinde çalışan, Viyana'da Gözlemevi asistan oldu. Ancak, Avusturya-Macaristan kurumları Littrow Karl, Urban zaman ve düzenli muhabiri de gözlemevi müdürü, kendi inanç feragat ve Katolikler hale gelmeden önce Yahudilerin önemli pozisyonları almak için izin vermedi Le Verrier, Paris Gözlemevi müdürü, o 1863 yılında Fransız vatandaşlığına oldu 1860 yılında Paris'te bir yazı Loewy sağlamak için yönetmek.
  Loewy asteroitler ve kuyruklu yıldızların yörünge üzerinde çalışıyor, ve önlemler boylamları. Ayrıca optik alanında, ve ışık sapmaları düzeltme çalışır.
  O Bureau des Tûl üyesi 1872 yılında ve 1873 yılında Bilimler Akademisi seçildi.

  Loewy 1897 yılında Paris Gözlemevi müdürü oldu, o yeniden ve fiziksel bir astronomi bölümü oluşturur nerede. O yarım ay coğrafya için temel teşkil yaklaşık 10.000 fotoğraf oluşan bir ay atlas, Ay'ın Fotoğraf Atlası (1910), oluşturmak için Pierre Puiseux ile on yıl çalıştı yüzyıl. Ayrıca proje Natal Grafik aktif olarak katılmaktadır.
  Bu bükülmüş ve yedi modelleri çağrılır ekvatoral montaj yeni bir form daha sonra dünyada yapılmış 1872 yılında sunmaktadır. Bu Ay'ın fotoğraf atlası oluşturmak için kullanılan Observatoire de Paris sitede yüklü büyük ekvator dirsek.
  Ay'da bir kratere onun onuruna adlandırılmıştır ve asteroid (253) Mathilde karısının adını taşıyan gerekiyordu. O 1889 yılında Royal Astronomical Society Altın Madalyası aldı.
  1907'de Paris'te bir kalp krizi sonucu öldü, Halk Eğitim tam Konseyi toplantısında gözlem Bölümü.

+ Yorum Gönder