+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Heinrich Wilhelm Matthaus Olbers Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Heinrich Wilhelm Matthaus Olbers Biyografisi
  Heinrich Wilhelm Matthaus Olbers Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Heinrich Wilhelm Matthaus Olbers Hakkında Kısaca Bilgi


  Heinrich Wilhelm Matthaus Olbers Hakkında Kısaca Bilgi.jpg
  Olbers Arbergen, Bremen bugün parçası doğdu ve Göttingen'de bir doktor olarak incelenmiştir. Mezun olduktan sonra 1780 yılında, o Bremen tıp uygulamaya başladı. Geceleri bir gözlemevi haline evinin üst kat yapma, astronomik gözlem için onun zaman adamıştır. Ayrıca kuyruklu yıldız yörüngelerinin hesaplanması ilk tatmin edici yöntemi geliştirmiştir.

  28 Mart 1802 tarihinde, Olbers keşfetti ve asteroit Pallas adlı. Beş yıl sonra, 29 Mart 1807 tarihinde, o Carl Friedrich Gauss isim izin hangi, asteroit Vesta keşfetti. Kelime "asteroid" henüz icat değildi gibi, zaman literatürde kendi başlarına gezegenler bu küçük gezegenlerin anılacaktır. O asteroit kuşağı, bu nesnelerin yatıyordu nerede, yok olan bir gezegenin kalıntıları olduğunu önerdi. En bilim adamlarının geçerli görünümü gezegeni Jüpiter gelen gel-git etkisi asteroit kuşağında gezegen oluşum sürecini kesintiye olmasıdır.

  6 Mart 1815 tarihinde, Olbers da artık onun adını periyodik bir kuyruklu yıldız, (resmen belirlenmiş 13P/Olbers) keşfetti.

  Olbers 9 Haziran 1811 tarihinde Fransa'nın Napolyon II vaftiz yardımcı olan yoldaşı vatandaşlar tarafından deputed ve Paris'te 1812-1813 yılında kolordu legislatif bir üyesi oldu. O 81 yaşlı Bremen öldü. O iki kez evlendi ve bir oğlu onu hayatta kaldı.

  (Ve daha sonra 1826 yılında yeniden formüle) 1823 yılında onun tarafından açıklanan Olbers 'paradoksu, bildiren bir sonsuz ve ebedi statik evrenin varsayım ile gece gökyüzünde çatışmaların karanlık.

  1804 yılında o Londra Royal Society üyeliğine seçilmiştir [1] ve 1827 yılında Bilimler İsveç Kraliyet Akademisi yabancı üyesi seçildi.
+ Yorum Gönder