+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Johann Palitzsch Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Johann Palitzsch Kimdir
  Johann Palitzsch Kimdir Hayatı kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Johann Palitzsch Hakkında Bilgi

  Johann Georg Palitzsch (11 Haziran 1723 - 21 Şubat 1788) bir oldu Alman astronom Comet 1P/Halley (daha iyi Halley kuyruklu yıldızı ya da olarak bilinen kurtarmak için ünlü oldu Halley kuyruklu yıldızı Noel günü, 1758). Bu kuyruklu yıldızın periyodik doğası onun adaşı tarafından çıkarılabilir olmuştu Edmond Halley 1705 yılında, ancak Halley onun tahmini gerçek olsaydı görmeden önce ölmüştü.

  Johann Palitzsch.jpg

  O göze olabilir kitaplardan geldiğince sıkı bir üvey babası altında başarılı bir çiftçi olmak için yetiştirildim, Palitzsch gizlice kadar astronomi okudu. O Hıristiyan Pescheck tarafından kitap "Vorhof der Sternwissenschaft" ("Astronomi Forecourt") çağdaş astronomi öğrendi. O Latince öğrendi ve, yaş 21, onu kendi botanik bahçe, kütüphane, laboratuvar ve müze oluşturmak için izin çiftlik, miras. O gelecekte Kral dahil olmak üzere çeşitli hayır sahipleri, destek aldı. Ama Prusya ve Avusturya arasında savaşlar kendi emelleri kesintiye.

  Ölümünden sonra 21 Şubat 1788 Palitzsch onu satın almak için çok pahalı çalışıyor kısmen o bilimsel gelen yarattığı el yazısı kopya oluşan, 3518 kitap bir kütüphane bıraktı.

  Bir krater ve bir Vallis (vadi) Ay ondan sonra adlandırılır.

  Asteroit 11970 Palitzsch de ona almıştır.

  Metin Google Translate İle Çevrilmiştir

+ Yorum Gönder