+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Charles Pritchard Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Charles Pritchard Kimdir
  Charles Pritchard Kimdir Hayatı kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Charles Pritchard Hakkında Bilgi


  Charles Pritchard (29 Şubat 1808 - 28 May 1893) bir oldu İngiliz astronom .

  O doğdu Alberbury , Shropshire . On altı yaşındayken bir olarak girdi okulda maaşlı çalışan öğrenci de St John 's College, Cambridge dördüncü olarak 1830 yılında mezun, wrangler. 1832 yılında Üniversite bir adam seçildi ve ertesi yıl o rütbesi verilmiştir ve başkanı oldu de özel okul Stockwell 1834 1862 o bir müdürü oldu Clapham lise . Daha sonra emekli Tatlı su içinde, Isle of Wight , ve işlerine aktif bir ilgi aldı Royal Astronomical Society 1862 yılında fahri sekreteri oldu ve 1866 yılında başkan olan,. Kız kardeşi, Margaret bu aynı yıl öldü.

  Charles Pritchard.jpg


  O seçildi zaman profesyonel bir astronom olarak kariyerine, 1870 yılında başladı astronomi Savilian profesörü de Oxford Üniversitesi . Onun talebi üzerine üniversite iyi bir ekvator inşa etmeye karar verdi teleskop , kendi sınıfının öğretim ve araştırma amacıyla bir sonucu olarak, bir program Warren de la Rue yaptığı özel gözlemevi gelen araçların 'nin cömert hediye Cranford , genişletilmiş yeni üniversite kurulması içine gözlemevi . De la Rue tavsiyesi ile, Pritchard fiziksel bir kararlılıkla orada başladı libration bir ay , ya da nütasyon da bir ekseni .

  1882 yılında Pritchard yıldız sistematik bir çalışma başladı fotometrisi . Bu amaçla o "olarak bilinen bir aracı istihdam kama fotometre o arasında 2.784 yıldızlı göreli parlaklık ölçülen hangi ile ", Kuzey Kutbu ve -10 ° hakkında sapma . Sonuçlar onun Uranometria Nova Oxoniensis 1885 yılında yayınlandı ve önemi müştereken Profesör ile, ona 1886 yılında ihsan tarafından tanındı Pickering ki, Royal Astronomical Society Altın Madalya .

  Daha sonra uygulama ile deneme kararı fotoğraf belirlenmesi için yıldız paralaks . Yöntemin yetenekleri test nesne ile, onun ilk deneme tanınmış yıldız için aldı 61 Kuğu , ve onun sonuçlarını daha önce o ikinci büyüklük yıldızlı parallaxes en sistematik ölçüm giriştiği elde olanlar ile çok iyi kabul etti ve Oxford Üniversitesi Gözlemevi Yayınlar üçüncü ve dördüncü cilt olarak sonucu yayınladı. Bu tür hassas soruşturmalarda fotoğraf istihdam olasılığını gösterdi bu yana bazı gizli hataları, bu işi astronomi için değerli bir katkı olarak yer alıyor sonucuna parallaxes yetkisi engelli olmasına rağmen.

  Göklerin uluslararası bir araştırma ortaya atıldığında, 25 ° ve 31 ° kuzey sapma arasındaki bölgede kendisine tahsis edilmiştir ve onun ölüm sırasında bazı ilerlemeler onun dahil yıldız kayıt yapılmıştı. Pritchard bir adam haline geldi New College, Oxford 1883 yılında, ve bir fahri üyesi St John 's College, Cambridge 1886 yılında,. O bir adam seçildi Royal Society 1840 yılında ve 1892 yılında üzerine çalışmaları için kraliyet madalya biri verildi fotometrisi ve yıldız paralaks.


  Metin Google Translate İle Çevrilmiştir

+ Yorum Gönder