+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Sidney Van Den Bergh Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sidney Van Den Bergh Kimdir
  Sidney van den Bergh Kimdir Hayatı kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Sidney Van Den Bergh Hayatı

  Bu makalede, astronom ilgilidir. Hollanda Savunma Bakanı ,James Sidney van den Bergh bakın.

  Sidney van den Bergh, OC, FRS (Mayıs 1929 Wassenaar 20 doğumlu) emekli bir Kanadalı astronom olduğunu.

  Hollanda, işadamı ve politikacı James Sidney van den Bergh ve Unilever kurucularından Samuel van den Bergh torunu oğlu doğumlu, hey astronomi kitap ile okumayı öğrenme, erken yaşlardan itibaren bilime ilgi gösterdi. astronomi ile ilgilenen olmanın yanı sıra, bu yüzden jeoloji ve arkeoloji sevdim.
  Onu daha pratik kariyer ve sadece bir hobi olarak astronomi takip etmek isteyen rağmen Ailesi, onu bilim kitapları, bir teleskop ve mikroskop var. O 1947'den 1948 Hollanda'da Üniversitesi Leiden gitti. Onun AB aldığı nerede Daha sonra burslu Princeton Üniversitesi'nde okudu 1950 yılında. Aralık 1950 yılında hey. O Columbus, Ohio ve Astronomi ilgi kanıtlayan ne yaşam elde Yüksek Lisans içinde Ohio State Üniversitesi (1952) ve Dr rer gelen. nat. Göttingen Üniversitesi (1956) den.
  3g3j.jpg

  O Toronto Üniversitesi David Dunlap Gözlemevi (DDO) kariyerine ilk kısmını geçirdiği 1958 yılında Toronto geçmeden önce 1.956-1.958 gelen Ohio State Üniversitesi'nde öğretim pozisyon aldı. DDO anda, hey liderliğindeki yenilik dahil etmedi: tesislerinin genişletilmesi, bilgisayar kullanımı ve çok renkli fotometri odak onun alanları ay ve güneş sisteminin diğer parçaları dahil olsa da, o en iyi olarak gökada dışı astronomi yaptığı çalışmaları ile tanınır. o özgün bulgular ve bulutsu yorumlar yayınladı, yıldız kümeleri, değişen yıldızlar, süpernova ve son zamanlarda, evrenin tahmini yaşı için bir güncelleme. O Andromeda II keşfetti
  Kariyerinin ikinci bölümü O yarı emekli ve yeni rolü aldı Ne zaman 1986 yılına kadar yaptığı pozisyonda kalan 1977 yılında yönetici olarak atandı ve 1978 yılında ofis aldı Dominion Astrofizik Gözlemevi, Victoria, British Columbia 1978 yılında başladı ana araştırma görevlisi. 1982 yılında Kanada Astronomi Derneği başkanı olarak ve 1972 için Uluslararası Astronomi Birliği Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

  1982 yılında başlayarak, o Kanada-Fransa-Hawaii Teleskobu A.Ş., Hawaii yönetim kurulu başkanı ve başkan olarak hizmet vermeye başladı.


  t8n.gif
+ Yorum Gönder


samuel van den bergh kimdir