+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve E - Okul Bilgileri Forumunda E-Okul İlköğretim-E-Okul Veli Girişi Nasıl Yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  E-Okul İlköğretim-E-Okul Veli Girişi Nasıl Yapılır
  E-Okul Ne Zaman Açıldı ?

  E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir ?
  E-okul ve Veli Bilgilendirme Sistemi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 25 Ocak 2008 tarihinde saat 11:30 da velilerin kullanımına açılan e-Okul, Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde artık veliler çocuklarıyla ilgili bilgileri e-okul kapsamında Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden yapabilecekler. Bu bilgilendirme sayesinde çocuklarının :
  Duyurular
  Devamsızlık Bilgisi
  Not Bilgisi
  Haftalık Ders Programı
  Sınav Tarihleri
  Öğrencinin Aldığı Belgeler
  Öğrencinin Okuduğu Kitaplar
  Öğrenci Davranış Notları
  gibi bilgilerine ulaşabilirler.
  Bu yöntemle veli bu bilgilere ulaşabilecek ve çocuğunun eksik olduğu yönleri görüp öğretmenle iş birliği içinde düzeltme yoluna gidecektir. Bu da hem öğretmen hem de veli için öğrencinin üzerinde oldukça olumlu adımların atılmasını sağlayacaktır.
  e-okul veli girişi nasıl yapılır?
  Veli girişi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesinden yapılmaktadır.

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın Resmi sitesi için tıklayınız : http://www.meb.gov.tr/

  Bu sayfaya girdikten sonra sayfada e-okulun hemen yanında bulunan butonunu tıklayınız. Tıklamanın ardından sizin için yeni bir sayfa açılacak . Karşınıza bu sayfa çıkacaktır. Bu sayfada bulunan bilgiler doldurulacaktır.
 2. MEGASXL
  Devamlı Üye

  E-Okul Karne Notları

  Veli Bilgilendirme Sistemi  Okullar'da 2010 yarıyıl tatili 25 Ocak-5 Şubat arasında yapılacak ve Öğrenci karne notlarına Veliler ve Öğrenciler e-okul dan ulaşabilecek!

  https://e-okul.meb.gov.tr/Ilkogretim/Veli/iov00001.aspx

+ Yorum Gönder