+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve E - Okul Bilgileri Forumunda E-Okul Resim İşlemleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Berrak
  Yeni Üye

  E-Okul Resim İşlemleri
  E-Okul Resim Nasıl Eklenir ?

  E-Okul Resim İşlemleri
  Okuldaki öğrencilere ait fotoğrafları bu sayfada ekleyebilirsiniz.

  Resim Ekle

  Bu ekranda öğrenciye ait resim durumlarını(tümü resmi olanlar, resmi olmayanlar) listeleyebilir daha sonra resmi olmayan öğrenciler için resim ekleyebilirsiniz.
  Sınıfı/Şubesi: Listelemek istediğiniz sınıf ve şubeyi seçebileceğiniz alandır.
  Resim Durumları: Bu açılır listede Tümü, Resmi Olanlar, Resmi Olmayanlar seçenekleri mevcuttur. Bu seçeneklerden istediğiniz bir tanesini seçip kırmızı ok ile gösterilen Listele butonuna tıkladığınızda duruma uygun öğrenciler listelenecektir.
  Listele butonuna tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda butonuna tıklayarak öğrenciye ait varsa resim bilgilerini görebilirsiniz yoksa resim ekleyebilir ve güncelleyebilirsiniz.
  Gelen ekranda öğrenciye ait resim alanı boşsa kırmızı okla işaretlenmiş Browse (Gözat) butonuna tıklayarak öğrenciye ait resmi açılan pencereden bilgisayarınızda bularak işaretleyip Aç(Open) düğmesine basarak ekleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken iki önemli nokta vardır. Bunlardan ilki sayfada da belirtilmiş olan ekleyeceğiniz resmin; son 6 ay içinde çekilmiş, 105×102 piksel boyutlarında ve Jpeg formatında olmasıdır. Diğeri ise ekleyeceğiniz resmin boyutlarının 10 KB’ı geçmemesi gerektiğidir.
 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  e okul resmini öğretmeniniz çeker ve e okula girer kullanıcı girişine girer ve öğrenciler önüne çıkar bir tanesini seçer ve resmi koyar.
+ Yorum Gönder