+ Yorum Gönder
Biyografi ve Edebiyatçıların Hayatları Forumunda Christine Nöstlinger Kimdir Kitaplarının Konusu Nedir Hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Christine Nöstlinger Kimdir Kitaplarının Konusu Nedir Hayatı
  Christine Nöstlinger Kimdir Kitaplarının Konusu Nedir Hayatı


  christinenstlinger.jpg
  Günümüzün tartışmasız en çok sevilen çocuk ve gençlik kitapları yazarlarından biri. 1936’da Viyana’da doğdu. Çocukluğu, Hitler ordusunun işgali altında kalan Avusturya’da sığınaklarda geçti. Viyana Uygulamalı Sanatlar Akademisi’nde öğrenim gördü. İlk kitabı Alev Saçlı Çocuk (Die feuerrote Friederike), desenleri yerine yaratıcı öyküsüyle ilgi çekince, resimlemeyi bırakıp yazmaya başladı. Astrid Lindgren Edebiyat Ödülü (2003 ALMA), Hans Christian Andersen Ödülü (1984) ve Kim Takar Salatalık Kral’ı adlı romanıyla aldığı Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü (1973) gibi çok sayıda ödülün sahibi olan Nöstlinger, çocuk edebiyatına getirdiği eleştirel-sosyal tutumuyla, “antiterbiyeci” bakış açısıyla ünlendi. Kitaplarında, geleneksel aile yapısını
  ve okul kurumunu esprili bir üslupla eleştirmektedir. 2. Merve
  Devamlı Üye

  Günümüzün tartışmasız gençlik ve çocuk kitapları yazmış yazarlardan birisidir.Viyana da dünyaya geldi.Viana da öğrenim gördü.Yaratıcı öyküleriyle ilgi çekti.Birçok ödül almıştır.
+ Yorum Gönder


christine nöstlinger hayatı,  Kim takar salatalık kralının biyografisini