+ Yorum Gönder
Biyografi ve Edebiyatçıların Hayatları Forumunda Ceyhun Atuf Kansu hayatı ve Resimleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Aycan
  Devamlı Üye

  Ceyhun Atuf Kansu hayatı ve Resimleri
  Ceyhun Atuf Kansu

  Cumhuriyet devri şairlerinden 1919 yılında İstanbul’da doğdu.17 Mart 1978 tarihinde öldü.İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni (1944) bitirdi, çocuk hastalıkları mütehassısı olduktan sonra Ankara’da, Turhal Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü ile Etimesut Şeker Fabrikası kuruluşlarında doktorluk yaptı.

  Önceleri halk şiiri geleneklerine bağlı şiirler yazdı (1938-1944), sonra Yeni Şiir’i benimseyerek 1940 kuşağının toplumcu şairlerine katıldı, bu toprağın dertlerini, acılarını, sevinç ve mutluluk
  özlemlerini dile getirdi. Belli başlı hemen bütün fikir ve sanat dergilerinde şiir, makale, deneme ve hikayelerine rastlanmaktadır.).1986 yılından itibaren verilmek üzere adına bir şiir ödülü kondu.

  Resimleri


  Ceyhun Atuf Kansu5.jpg
  Ceyhun Atuf Kansu6.jpg
  Ceyhun Atuf Kansu7.jpg
  Ceyhun Atuf Kansu8.jpg 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Bostancı da dünyaya gelen Ceyhun Atuf aynı zamanda Doktor olan bir Türk şair ve yazarımızdır. Babası uzun yıllar boyunca TBMM de Erzurum Milletvekili olarak görev yapmıştır. Şiirlerinde genellikle toplumsal sorunlara ağırlık vermiştir.
+ Yorum Gönder


ceyhun atuf kansu,  ceyhun atıf kansu,  ceyhun atuf kansu hayatı,  CEYHUN ATUF KANSU NUN RESİMLERİ,  ceyhun atuf kansu resimleri