+ Yorum Gönder
Biyografi ve Edebiyatçıların Hayatları Forumunda Bram stoker hayatı Bram stoker hakkıında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Bram stoker hayatı Bram stoker hakkıında bilgi
  Bram stoker Bram stoker ile ilgili bilgi

  Bram Stoker Resimleri Bram Stoker Foto forumacil.jpg
  Stoker, 1847'de Dublin'de dünyaya geldi. Yaşamının ilk yıllarında hiçbir doktorun teşhis edemediği bir nedenden ötürü yatalak hasta idi. Sekiz yıl sonra bir gün ayağa kalktı, yürümeye başladı. Zamanla vücudu gelişti ve Dublin Trinity College'in en çok ödül alan sporcusu oldu.
  Babası tiyatro tutkunu orta halli bir devlet memuruydu. Öğrenimi bittikten sonra Abraham da 1890'da devlet memuru oldu. Aynı zamanda bu yıllarda başyapıtı Drakula'yı yazmaya başladı. 10 yıl bu görevi sürdürürken ücret talep etmeksizin tiyatro eleştirileri yazarak babasının merakını da sürdürdü. Nihayet 1876'da yazdığı bir yazı ile dönemin ünlü oyuncusu Henry Irvıng tarafından keşfedildi. İki yıl sonra devlet memurluğundan istifa ederek Londra'ya yerleşti.
  Bram Stoker Resimleri Bram Stoker Fotograf forumacil.jpg
  Irving'in yanında çalışıp sahne amirliğinden özel sekreterliğe yükseldi ama yazarlığı da bırakmadı. 1897'de Dracula romanını baskıya verdi. (Yayıncılar romanı çok uzun bulduğu için romandan çıkarttığı giriş kısmı Dracula' s Guest ilk basımlarda yer almamıştır. Stoker’ın ölümünden sonra eşi bu bölümü yayınlamıştır.)
  Bram Stoker Resimler Bram Stoker Fotograflari forumacil.jpg
  Bu roman çok tutulunca zaten acemi bir yazar olmayan Stoker, hayatının geri kalanını bir edebiyatçı olarak geçirir, evlenir ve çok sevdiği dostu olan Henry Irvıng’in yanından ayrılmaz.
  Kimilerine göre araları bu kadar iyi değildir; hatta Dracula’nın dış görünüşünün, hırsının, despotluğunu, kendini beğenmişliğinin de Irvin’den geldiğini iddia edenler de vardır.
  Bram Stoker Resim Bram Stoker Fotograf forumacil.jpg
  Stoker karakter olarak kontrollü, ciddi, kültürlü, yetenekli biridir. Davranışları ve dış görünüşü Victoria çağını temzsil eden kibar bir centilmendir. Aynı zamanda maceraprest, heyecanlı ve tutkuludur da. Bunun en güzel örneği Thames Nehri' nde sandalı ile gezerken sulara atlayan birini görüp hemen suya atlaması ve erişip sahile çıkarmasıdır. Bu kişinin hayatını kurtaramasa da cesaretinden ötürü bir bronz madalya ile ödüllendiriliyor.
  Bram Stoker Resimleri Bram Stoker Fotograflar forumacil.jpg
  1975'te ilk kez yayınlanan Bram Stoker'ın biyografisinde (A Biography of Bram Stoker) Daniel Farson yazarın özel yaşamını, eşiyle olan fırtınalı ilişkilerini açıklar. Biyografiye göre güzelliği ile nam salan Bayan Stoker ilk çocuklarından sonra yatak odasının kapılarını Bram Stoker’a kapar. Stoker evlilik dışı birçok cinsel ilşkiye –çoğu fahişelerle olmak üzere- girmiştir. 20 Nisan 1912'de frengi'den ölmüştür.

  bram-stoker-resimleri-bram-stoker-fotograflari-forumacil.jpg
  Eserleri [değiştir]

  Drakula
  Denizin Esrarları (The mistery of the sea, 1902)
  Yedi Yıldızlı Mücevher (The Jevel of Seven Stars, 1904)
  Kefenli Kadın (Lady of the Shroud, 1909)
  Beyaz Solucanın İni (The Lair of the White Worm, 1911)
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bram stoker bilindiği gibi çok ünlü bir yazardır. bunun dışında bu dünyaca ünlü yazar bilindiği gibi irlandalıdır. bunun dışında Bram stokerın dünyaca ünlü bir yazar olmasının nedeni dünyaca ünlü kitap lan ve pek çok kez filme uyarlanan dracula kitabının yazarı olmasıdır.
+ Yorum Gönder