+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Eğitici Hikayeler Forumunda anne sevgisi ile ilgili hikayeler anne sevgisi hikaye Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  anne sevgisi ile ilgili hikayeler anne sevgisi hikaye
  Sakin, ılık ve güneşli bir günde bir melek cennetten kaçtı, yaşlı dünyamıza indi ve tarlalarda, ormanlarda, şehirlerde ve küçücük köylerde dolaşmaya başladı.

  Güneş batar batmaz kanatlarını açtı ve :
  'Ziyaretim sona erdi, artık ışık dünyasına dönmem gerek. Fakat, buradan bir anıyla dönmek istiyorum.' dedi.

  Güzel bir çiçek bahçesine baktı ve :
  'Bu çiçekler kadar güzelini, bunlar kadar hoş kokanını görmedim. Onun için anı olarak bu çiçekleri qötüreceğim' dedi.

  O sırada ileride, pırıl pırıl gözleriyle, gül yanaklı bir bebek gördü. Bebek gülümseyerek annesinin yüzüne bakıyordu.  Bunun üzerine melek şunları söyledi kendi kendine :
  'Bu bebeğin gülümsemesi, bu buketten de güzel. Onu da beraberimde ***ürmeliyim.'
  Bunları söylerken, bebeğin beşiğini, bebeğe ve beşiğe adeta bir sel gibi akan annenin sevgisini farketti. O anda ağzından şu sözler döküldü :
  'Bu annenin bebeğine olan sevgisi bu dünyada gördüğüm en güzel şey. Bu sevgiyi de beraberimde ***ürmeliyim.'

  Bu üç hazineyle birlikte inci kapılı cennete doğru kanat açtı. Cennetin kapısından içeri girmeden önce :
  'İçeriye girmeden, anılarıma bir göz atayım' dedi.
  Elindeki bukete baktı, tüm güller solmuştu. Bebeğin yüzüne baktığında, bebeğin gülümsemesi yok olmuştu. Annenin sevgisine baktı, o tüm güzelliğiyle yerinde duruyordu. Solmuş gülleri ve gülümsemeyi cennetin kapısında atıverdi ve kapıdan içeri girip cennetteki herkesi yanına cağırdı :

  'İşte dünyada bulduğum ve cennet kadar güzelliğini yitirmeyen tek şey bu :
  ANNE SEVGİSİ dedi. 2. Katibe
  Devamlı Üye

  anne sevgisi anne sevgisi bir gün değil bana göre hergün olmalıydı annenin sıcaklığı içindeki şefkat anlatılmaz yaşanır yaşın ne olursa olsun anne yi gördunde küçük bir çöçuğa dönuşursun anne sevgisi içindeki huzur mutluluk yada ismini bile kulanamadığım bir çok kelime
 3. Katibe
  Devamlı Üye
  canım annem cenetteki melekleri kıskandıran annem söle bana bu kadar yureğin sevgisi adete büyük denizler kadar olmayı nasıl başarıyorsun melek annem neden bu kadar sevgi dolusun nasıl bir duygu buu melek annem
+ Yorum Gönder


anne sevgisi ile ilgili hikayeler,  sevgi ile ilgili hikayeler,  anne sevgisi,  anne sevgisi ile ilgili masallar,  anne sevgisi ile ilgili şiirler,  sevgi ile ilgili resimler