+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Eğitici Hikayeler Forumunda Zanaat Ile Ilgili Hikaye Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Zanaat Ile Ilgili Hikaye Örneği
  zanaat ile ilgili hikaye Örneği kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Zanaat Ile Ilgili Hikaye Örneği

  Ölmek Zor Zanaat

  Keyfin nasıl?` diyor uzaklardan bir ses..

  Tebessüm ediyorum sorana da, sormayana da..

  Anlatıyorum, ya da öyle sanıyorum

  `Keyif dediğin bir nefeslik sigara` diyor bitane deli. O mu, yoksa biz mi deli? orası da meçhulya `Sigara var yanımda` diyorum sorana
  . Ozaman keyfin yerinde diyor tanıyanlar. `YAhu arkadaş, çekince içine, ucundan ateş çıkan, o dumanlı şey mi keyifverecek? Peehhh!!!` `

  `Mutsuzluğumu çözemedim hala. Ama tebessüm eksik değil yüreğimden` deyip geçiştiriyorum..

  Yaşamak zor zanaatmiş, bilseydim ve elimde olsaydı anne ve babamın yollarını ayırmazmıydım?
  E hadi yaşıyoruz diyelim, ya ölmek Ölmek kolay zanaatmi sanki? Sıksan şakağına, sıkılmaz, kessen can damarını, kesilmez bir başım var ki deyme keyfine. Herkese yetişmeye çalışır o küçük aptal beynim ile Kalpsizlik almış başını giderken, sen kime bölmeye çalışıyorsun bu yüreği Sonra uğruna, o kalbini böldüğün kimseler, ardından enayi der işte. Teselliyi yağmurda ıslandıktan sonra, saklandığın ağaçların altında aradığını duyarsa elalem, artık çoluk çocuğun da maskarası olursun, diyeyim sana..

  Bir de `bana edebiyat parçalama` diyen üç-beş arkadaşın çıkar meydana. Tabi ardından bilmem kaçı birbirinden merdane, bilmem kaçtane dallama. `Güreş başlasın` diyen mi istersin, `Elense çekme ulan bana` diyen mi Yoksa `Tamam abi pes` diyen mi Proglamnanınca herşeyi yapan adam, tabiri caizse robot sürüsü ile dolu etrafın nasılsa. Sürü demişken, çoban uyuyakalmış bak gördün mü 256 kere sana, `susma, sustukça çoban uyuyuverecek` demedim mi Haklısın, çobanın köpeği var nasılsa. Korkma o da `meyd in çayna.` Tanesi 5 milyon. Yeni parayla `5`. Altı harfi atınca `milyon`dan, 5 kalıyor anında. Matematiğim hep iyiydi kanımca, kararımca.

  Ölmenin zorluğundan bahsettik de, açmadık tam olarak. Yani diyeceğim o ki, bukadarkuru sıkıntının arasında, kestiğin bileğinden akan kanı, kızılaya bağışlamak varkene, veya antidepresan ilaçlarına babanın emekli maaşının 10`da 1`i gitmişken, üstelik enflasyona göre %8 oranında zam gelen tabuta, `Babam zora sokmasın kendini. Kendi tabutumu kendim alırım` zihniyetiyle yaklaşıp, aylarca 28 eşşek gücünde çalıştığın Ostim`deki matbaadan aldığın tüm parayı yatırmak zorunda kalınca, gerçekten `ölmek zor zanaat arkadaş` diyorsun..

  Yaşamak zor, lakin bazen kolay!
  Yakın bi sigara hayata,
  Ellerinizi frenlerden çekip gülümseyin
  ..

+ Yorum Gönder


zanaat ile ilgili hikayeler kısa,  zanaat ile ilgili hikayeler