+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Eğitici Hikayeler Forumunda Bugünün Işini Yarına Bırakma Ile Ilgili Hikaye Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bugünün Işini Yarına Bırakma Ile Ilgili Hikaye Örneği
  bugünün işini yarına bırakma ile ilgili hikaye Örneği kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Bugünün Işini Yarına Bırakma Ile Ilgili Hikaye Örneği

  Bugünün Işini Yarına Bırakma

  Evvel zaman içinde kalbur zaman içinde bir karınca varmış. Çok çalışıyormuş. O sırada Ağustos Böceği kışa hazırlık için hiçbir şey yapmıyormuş. Hergün boş boş vakit geçiriyormuş.

  Karınca, Ağustos Böceğin’e bakmış. “Kışa neden hazırlanmıyorsun? Hazırlanmazsan kışın sen donarsın ve en kötüsüde ölürsün.” demiş.

  Ağustos Böceğ’i, karıncaya hiç aldırış etmemiş ve boş zaman geçire geçire kış gelmiş.

  Karınca o kadar çalışmış ki evinde sıcacık oturuyormuş. Ama Ağustos Böceği çalışmayarak kışın dersini almış.

  Karıncanın kapısını çalmış. Karınca kapıyı açmış. Karınca kapıyı açar açmaz evden leziz yemek kokuları geliyormuş. Ağustos Böceği, “karıncaya lütfen beni içeri al sana yalvarıyorum!” demiş.

  Karınca “Senin bana yarvarman işime yaramaz. Ama bir daha kış gelirse kendin çalışıp ve hak ettiğini alırsın.Zaten ATALARIMIZ ne demiş “BÜGÜNÜN İŞİNE YARINA BIRAKMA!”diyerek Ağustos Böceği’ne iyice bir ders vermiş
  .

+ Yorum Gönder


bugünün işini yarına bırakma ile ilgili hikaye,  bugünün işini yarına bırakma hikayesi,  bugünün işini yarına bırakma hikaye,  bugünün işini yarına bırakma atasözünün hikayesi,  bugünün işini yarına bırakma ile ilgili öykü,  bugünün işini yarina birakma ile ilgili hikaye