+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Eğitici Hikayeler Forumunda Merhaba Ile Ilgili Hikaye Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Merhaba Ile Ilgili Hikaye Örneği
  merhaba ile ilgili hikaye Örneği kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Merhaba Ile Ilgili Hikaye Örneği

  MERHABA

  Güneşli bir yaz günü,güneşin altında bir adamHafif iri,bıyıklı biri, etrafı neşeli neşeli izliyordu
  Adam parkta oturmuş torunun oynayışını izliyordu.Yanına bir genç kız oturdu.Elinde telefon biriyle mesajlaşıyor yada karşı banktaki delikanlıya 'benim telefonum var' diye hava atıyordu.
  Adam sıkılmış yanında oturan genç kıza 'merhaba' dedi.Kız şöyle bir gülümseme fırlattı.Ama resmen fırlattı.Yüzünü buruşturarak:'merhaba' dedi.
  Adam kıza sorular sormaya başladı:'nasılsın kızım nerelisin,nerde oturuyorsun,okuyor musun.' diyerek kızı resmen taramalı tüfek gibi taradı.
  Kız:'bak amca bozuntusu ben buraya sizinle izdivaç yapmak için oturmadım 'dediadam hem şaşkın hemde hüzünlüydü.Kız bu laftan sonra kalkıp karşı bankta oturan yakışıklının daha iyi göreceği bir çerçeveye geçti.
  Karşı banktaki çocuk bi an gözlerini açtı.
  'BAB AM' dedi ve koşarak adamın yanına geldi,babacım beni görmedin mi orda oturuyordum karşı parkın bankındayani sende babacım bu aralar iycene daldın ha..e-hadiy..derken babası hala kıza bakmaktaydı.kız beti benzi atmış bir şekilde şu baba-oğul ikilisine bakmaktaydı
  Eve doğru yola koyuldular.Genç delikanlı her tanıdığı(düşmanı bile olsa)'merhaba, nasılsın iyi misin?' diye ayaküstü sohbet ediyordu.
  Babası halen dalgın bi yandan o kızı aklına getiriyor diğer yandan da oğluna;saygılı ve sevilen biri olmasından dolayı,gurur duyuyor ve onun hergelene geçene selam verişini izliyordu.
  Mutlydu,fakat hala böyle insanların oluşu onu kızdırıyordu.İçinden kendisine bir espri yaptı'umarım oğlum saygılı bir kızla birlikte olur dedi ve kıkırdayarak evine doğru ilerledi belki işine yarar

+ Yorum Gönder