+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Eğitici Hikayeler Forumunda Özgüven ile ilgili Hikaye Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Özgüven ile ilgili Hikaye Örneği
  Özgüven ile ilgili hikayeÖrneği kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Özgüven Ile Ilgili Hikaye Örneği

  ÖZGÜVEN

  Özgüveninize gölge düşüren şeylerden başta geleni geçmişiniz ve izini silemediğiniz hatalarınızdır. Hepimizin “hata” olarak nitelendirdikleri vardır. Peki, hata sizin için tam olarak ne demek? Başarısız olmak mı? Yanlış insanlarla birlikte olmak ve ya bir şeyleri yanlış yapmak mı? Siz hatayı ne olarak nitelendirirseniz nitelendirin, bunda anlamanız gereken tek bir nokta var. Elinizden gelenin en iyisiydi! O zamanki gereksinim ve farkındalığınızın sınırları içinde verebileceğiniz en iyi kararı verdiniz. O kadar. Bizler bir şeyi hata olarak adlandırıyorsak, şuan o anki düşüncelerimize göre daha geniş bakış açılı ve deneyimli olduğumuz içindir.

  Hatalar üzerine değinilmesi gereken diğer bir konu da, bunu sürekli zihninizde canlandırıp özgüveninizi zedelemektir. Ne yapmış olursanız olun, onun bedelini zaten ödediniz ve deneyim edindiniz, daha da güçlendiniz. Okuduğum bir kitapta eski bir kızılderili kabilesinin bir duası aklıma kazınmıştı; Her gün hata yapmalarına izin vermesi için Tanrı’ya dua ediyorlardı. Hataların onları daha da güçlendirdiğinin farkındalardı ve bunu hayatlarının bir parçası haline getirmişlerdi! Biz neden fark etmeyelim?


 3. Ziyaretçi
  Bazen kendimize guvendigimizde basaririz. Cunku kendimize guveniyoruz ve biz bunu yapariz))
+ Yorum Gönder


özgüven ile ilgili hikayeler,  özgüvenle ilgili hikayeler,  özgüven ile ilgili kısa hikayeler,  özgüven konulu hikayeler,  özgüven ile ilgili öyküler,  özgüvenle ilgili kısa hikayeler