+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Eğitici Hikayeler Forumunda Enerji Tasarrufu Ile Ilgili Hikaye Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Enerji Tasarrufu Ile Ilgili Hikaye Örneği
  enerji tasarrufu ile ilgili hikaye Örneği kısaca 2. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye

  Enerji Tasarrufu Ile Ilgili Hikaye Örneği

  Enerji Tasarrufu Ile Ilgili Hikaye Örneği Hakkında Bilgi  Esra 7.sınıfa giden akıllı ve zeki bir kızdı. Okulda resim, şiir, kompozisyon gibi alanlarda gayet başarılıydı. Sabah erkenden kalktı. Üstünü giyinip, okula gitti.İlk ders fen ve teknoloji dersiydi. bu ders enerji dönüşümlerini işlediler. Öğretmen hiçbir zaman enerji kaybı olmayacağını,enerjinin farklı türde enerjiye dönüşebileceğini anlattı.Esra bu konuyu çok iyi kavramıştı. Esra'nın bugün yazarlık kursu adında okulda bulunan bir çalışması vardı. Çıkışta bilgisayar odasında toplandılar. Enerji verimliliği hakkında öykü yazacaklardı. Esra ne yazacağını düşünürken biraz enerji hakkında arkadaşlarının da düşüncelerini almak istedi. Arkadaşı Zeynep’e sordu.
  Zeynep sence enerji tasarrufu ne demek?
  Bence, enerji tasarrufu aynı işi daha az enerji kullanarak yapabilmektir.
  Evimizde enerjiyi verimli kullanabilmek için neler yapabiliriz?
  Evimizde ısı kaybını önlemek için ısı yalıtımı,elektrik enerjisini kaybetmemek için de buzdolabı gibi beyaz eşyalarımızı a sınıfı seçebiliriz.
  Doğru söylüyorsun elektrikli ev eşyalarımızı kullanırken, kısacası günlük yaşantımızın her safhasında enerjiyi verimli kullanmak suretiyle, İhtiyaçlarımızdan kısıtlama yapmadan aile bütçesine, ülke ekonomisine ve çevremizin korunmasına bir nebzede olsa katkı sağlamamız mümkündür.

 3. Ziyaretçi
  çok beğendim çok yardımcı oldu teşekkürler
+ Yorum Gönder


enerji tasarrufu ile ilgili hikaye,  enerji tasarrufu ile ilgili öykü,  enerji tasarrufuyla ilgili hikaye,  enerji verimliliği ile ilgili öykü,  enerji tasarrufu ile ilgili hikayeler,  enerji verimliliği ile ilgili hikayeler