+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Eğitimle ilgili Bilgiler Forumunda Fiziğin Teknolojide Kullanımına Örnekler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. FERAY
  Devamlı Üye

  Fiziğin Teknolojide Kullanımına Örnekler
  Fiziğin Teknolojide Kullanımına Örnekler

  fizi-in-teknolojide-kullan-m-na-rnekler.jpg

  Hayatımızın birçok yerinde kullanılır mesela: elektrik 'fizik dersinde işlenir normal hayatta da ona dikkat edilerek uygulanır'
  Enerji harcamak, beslenmek, hareket etmek, iş yapmak, Soluk alıp vermek ve diğerleri ile gündemdeki konular, global ısınma, nehirlerin, denizlerin kirlenmesi, cep telefonu, yazıcı, bilgisayar, uydular, uzay araçları ve daha nice aklınıza gelen konu fiziğin de konusudur. Fizik konularını canlı ve cansız doğadan alır. Doğada gerçekleşen olayların nasıllarını matematiksel ifadelendirmeye çalışır.

  Okula ulaşmak, arkadaşlarımızla buluşmak için hareket ederiz, bunların dışında da hareket olayları gerçekleştirilir, bunu hepiniz bilirsiniz. Fizik tüm bu hareket olaylarının neden ve niçin ini “ Mekanik “ başlığı altında inceler. Şimşeğin çakması, ampulün yanması, elektrik yükü gibi günlük yaşam olaylarını “ Elektrik “ başlığı altında inceler. Işığın aynadaki, merceklerdeki hareketlerini, gökkuşağının oluşumunu, ışığın camı kırmadan nasıl geçtiğini “ Optik “ başlığı altında inceler. Sıcaklık, ısı, rüzgâr, buhar kazanları, termometreler “ Termodinamik “ başlığı altında inceler. Maddeyi, maddeyi meydana getiren atomu ve atomun içerisindeki parçacıkları “ Atom Fiziği “ başlığı altında inceler. Metallerin özellikleri, kristal yapılı maddeleri “ Katıhal Fiziği “ başlığı altında inceler.
 2. Acil

  Fiziğin Teknolojide Kullanımına Örnekler isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder