+ Yorum Gönder
Kültür Sanat ve Ekoloji ve Çevre Forumunda Greenpeace (Yeşil Barış) Örgütü Amacı Özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Greenpeace (Yeşil Barış) Örgütü Amacı Özellikleri
  Greenpeace Örgütü Amacı Özellikleri


  Greenpeace Avrupa, Amerika, Asya ve Pasifik'te 40 ülkedeki varlığıyla kar amacı gütmeyen bir çevre kuruluşudur.
  1971'den bu yana dünyanın dört bir yanında çevre katliamlarına karşı güçlü bir mücadele veren Greenpeace, çalışmalarını bağımsız olarak sürdürmek için devletlerden, şirketlerden ya da siyasi partilerden bağış ve sponsorluk kabul etmez; tüm çalışmalarının kaynağını sadece bireylerden aldığı maddi ve manevi destek oluşturur.
  Greenpeace, gezegenimizi yaşanmaz hale getiren çevre suçlarına şiddet içermeyen doğrudan eylemlerle tanıklık eder ve bunları basın aracılığıyla gündeme getirir.
  Çevre mücadelesi sabır ve kararlılık ister. Hedefler genellikle uzun vadede gerçekleştirilebilecek türdendir ve ancak kamuoyu desteğiyle başarıya ulaşabilir. Greenpeace eylemcilerini arada bir ortaya çıkıp ortalığı karıştıran bir grup maceracı olarak görenler de vardır kuşkusuz. Oysa her eylem, uzun ve yoğun araştırmalara ve çalışmalara dayanır.
  Greenpeace, bilimsel verilere dayanan kampanyalar yürütür.
  Çevreye karşı işlenen bir suça tanıklık etmek, kamuoyunun dikkatini çekerek suçu işleyenler üzerinde baskı oluşturmak amacıyla yapılan barışçıl eylemler; sabırla yapılan analizler, raporlar, basın açıklamaları, yetkililerle görüşmeleri içeren tüm çalışmaların 'vitrini'dir yalnızca..
  Greenpeace ayrıca, uluslararası anlaşmalara lobi etkinlikleriyle ağırlığını koyan, taslaklar öneren ve kabul ettirebilen az sayıdaki yetkin çevre örgütünden birisidir.
  Greenpeace'in şu anda 24 ulusal ve 4 bölgesel ofisi ve bu ofislerin yaptığı çalışmaları olanaklı kılan 101 ülkede 2 milyon 800 bin destekçisi vardır.
  Küresel bir örgüt olarak Greenpeace, dünya üzerindeki en kritik konular üzerinde çalışmalar yürütüyor:

  - Okyanuslar ve yaşlı ormanların korunması,
  - İklim değişikliğini durdurabilmek için fosil yakıtların kademeli olarak sonlandırılması ve yenilenebilir enerjilerin teşvik edilmesi,
  - Nükleer silahlanma ve nükleer kirliliğe son verilmesi,
  - Zehirli kimyasalların ortadan kaldırılması,
  - Genleri ile oynanmış organizmaların doğaya bırakılmasının önlenmesi.

 2. Ziyaretçi

  peki bu yeşil barış örgütü nerede ve kim sayesinde kurulmuştur lütfen cevap verin
 3. Ziyaretçi
  amaçları kurulusu ve faliyetlerinide yazar mısınız
 4. Ziyaretçi
  Güzel,ödevimi yapmama yardımcı oldu.

+ Yorum Gönder


yeşil barış örgütü,  greenpeace amacı,  greenpeace örgütü,  yeşil barış örgütü hakkında bilgi,  greenpeace amaçları,  greenpeace kuruluş amacı