+ Yorum Gönder
Kültür Sanat ve Ekoloji ve Çevre Forumunda Atık çeşitleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Atık çeşitleri nelerdir
  Atık çeşitleri nelerdir

  Çevreye atılan ve doğal dengeyi bozan zararlı maddelere atık denir. Kağıt,bitki kalıntıları,sofra artığı,hayvan leşleri ve doğal gübre gibi organik (canlı kökenli) atıklar mikroorganizmalar tarafından parçalanarak yeniden tabiata kazandırılır. Fakat bu atıklar, çevreye atıldığında mikropların üremesine de uygun ortam oluşur.

  Cam şişe,teneke kutu,petrol,plastik,pet şişe,deterjan,tarım ilacı ve pil gibi maddeler tabiatta kalıcı kirliliğe neden olur.

  Kalıcı kirliliğe neden olan atık maddelerin rasgele çevreye atılmaması ve sanayide yeniden kullanımı sağlanmalıdır. Cam,kağıt,teneke,pil ve plastik sanayide yeniden kullanılır. 2. Ziyaretçi

  çok güzel olmuş emeğinize sağlık
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Atık maddeler doğada bulundukları zaman doğaya zarar veren maddelerdir. bu atılan zararlı maddeler yani atıkların bir çoğu çevre krliliğine neden olmakta ve buda bir çok canlının neslinin tehlikeye girmesine neden olmaktadır. bu yüzden yapmamız gereken zararlı atıkları doğaya atmamaktır.
+ Yorum Gönder


atık çeşitleri nelerdir,  atık çeşitleri,  atık türleri nelerdir,  ATIK MADDE NEDİR ÇEŞİTLERİ NELERDİR,  atik cesitleri,  atık nedir ve atık çeşitleri nelerdir