+ Yorum Gönder
Kültür Sanat ve Ekoloji ve Çevre Forumunda Arkeoloji müzesi kuruluş amacı nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Aycan
  Devamlı Üye

  Arkeoloji müzesi kuruluş amacı nedir
  Müzesi hakkında bilgi

  Arkeoloji müzesi.jpg


  Müze; sanat ve bilim eserlerinin veya sanat ve bilime yarayan nesnelerin saklandığı, halka gösterilmek için sergilendiği yer veya yapılardır.
  Müzeler, toplumların bilim ve sanat ürünleri ile yer altı ve yer üstü zenginliklerini sergilemek, tarihin eski dönemlerinde yaşamış toplumları bilim ve sanat açısından inceleyerek, hem günümüzü hem de geleceği aydınlatmak, bireylerin geçmişi daha iyi tanımalarına olanak sağlamak amacıyla oluşturulmuş kurumlardır.
  Müzelerde bulunan nesnelere ait bilgiler müze içinde ve dışında yazılı ve sözlü olarak açıklanır. Müzeyi gezen ziyaretçilerin müzedeki eserler hakkında detaylı bilgi edinmeleri sağlanır.Onlara müzelerle ilgili bilgiler verilir.
  Müzeler ülkelerin kültürel değerlerinin oluşmasına önemli katkılarda bulunurlar. Bilim, sanat, folklor ve antika eşyalar gibi çeşitli konulardaki eserleri bir arada sunabileceği gibi doğa, etnografya ve havacılık gibi sadece tek bir konuyu içeren eserleri de sergileyebilirler. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Arkeoloji müzesinin kuruluş amacı kazılarda çıkarılan tarihi eserleri insanlara göstermek için sergilenen ve açılan bir müzedir.
+ Yorum Gönder


arkeoloji müzesinin amacı,  arkeoloji müzelerinin amacı,  arkeoloji müzesi kurulus amaci