+ Yorum Gönder
Ekoloji ve Çevre ve Ekosistem Forumunda kaktüs bitkisi ve radyasyonu emdiği hakkında düşünceler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  kaktüs bitkisi ve radyasyonu emdiği hakkında düşünceler
  radyasyonu emdiği hakkında düşünceler


  kaktus2.jpg
  Son zamanlarda özellikle internet sitelerinde dolaşan haberlere göre kaktüs bitkisi bilgisayar başta olmak üzere bir çok elektronik aletten yayılan radyasyonu azaltıyor. Bu haberlerin etkisiyle olsa gerek çiçekçiler bayram ediyor. Zira daha önce pek de rağbet görmeyen bu bitkiler günümüzde kıymete bindi. Çiçekçilerden edinilen bilgiye göre daha önce bulunsun kastıyla üç beş tane satış yerlerine serpiştirilen kaktüs bitkisi artık aranılan süs bitkileri arasında.

  Kaktüsün radyasyonu azalttığı hakkında yeterli bilimsel çalışma yok.
  Bilim çevrelerinden edinilen bilgiye göre kaktüslerin çevreye yayılan radyasyonu emdiği ve zararlı etkilerini azalttığı hakkında yeterli bilimsel araştırma, bilgi ve bulgu yok. bu durumda kaktüsler hakkındaki bu olumlu haberler uydurmadan öteye geçemiyor.  Radyasyon yayan elektronik cihazlar.
  Radyasyon yayma konusunda en sabıkalı olan cihazlar cep telefonları ve tüplü televizyonlardır. Gerçekte kaktüs bitkisi özellikle bilgisayar başında çokça vakit geçirenler tarafından rağbet görmektedir. Oysa özellikle tüpsüz olan plazma ve LCD televizyonlar radyasyon yaymamaktadırlar. Radyasyon yayan tüplü televizyon ve tüplü bilgisayar ekranları ise 10 cm yakınlıkta dahi insan sağlığını bozacak dozajda radyasyon yayamaz. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bildiğiniz gibi teknolojik aletlerin çoğu radyasyon yaymakta bu insanların ve başka canlıların sağlıklarını tehlikeye sokmaktadır. ancak yeni çıkan söylentilere göre kaktüs bitkilerinin radyasyınu emmektedirler.
+ Yorum Gönder