+ Yorum Gönder
Ekoloji ve Çevre ve Ekosistem Forumunda biyoyakıt nedir insanlar açısından faydaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  biyoyakıt nedir insanlar açısından faydaları
  biyoyakıt nedir insanlar açısından faydaları

  _biyoyakit.jpg

  Biyoyakıtlar kısa süre önce yaşamış organizmalar ya da onların metabolik çıktılarından elde edilir. Petrol, kömür gibi doğal yakıtlar ya da nükleer yakıtlardan farklı olarak, yenilenebilir enerji kaynağıdırlar.

  Biyoyakıtların bir diğer tanımı ise, "içeriklerinin hacim olarak en az %80'ni son on yıl içerisinde toplanmış canlı organizmalardan elde edilmiş her türlü yakıt"tır.

  Biyokütleler de, petrol ve kömür gibi, güneş enerjisinin depolanmış halidirler. Bitkiler güneş enerjisini fotosentez aracılığıyla tutarlar.

  Biyoyakıtların içerisindeki karbon, bitkilerin havadaki karbondioksiti parçalaması sonucu elde edildiği için, biyoyakıtların yakılması, dünya atmosferinde net karbondioksit artışına neden olmaz. Bu nedenle, pek çok insan, atmosferdeki karbondioksit miktarının artışına engel olabilmek için, fosil yakıtlar yerine biyoyakıtların kullanılması gerektiği görüşünü savunmaktadırlar. 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Biyoyakıt, Biyokimyasal dönüşüm sürecinden geçirilen maddeden gaz, sıvı ve katı maddeler elde edilmesi olayına denir. Biyoyakıtlar genellikle her alanda farklı amaçlar için kullanılır. Araçlarda da çok fazla kullanıldığı gibi yaşamın her alanında kullanılabiliyorlar.
+ Yorum Gönder


biyoyakıt,  biyoyakıtlar,  biyoyakıtların avantajları,  biyoyakıtın yararları