+ Yorum Gönder
Ekoloji ve Çevre ve Ekosistem Forumunda Ekvatoral Yağmur Ormanları Nerelerde Görülür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ekvatoral Yağmur Ormanları Nerelerde Görülür
  ekvatoral yağmur ormanları nerelerde görülür kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Ekvatoral Yağmur Ormanları Nerelerde Görülür Hakkında Bilgi

  Büyük çoğunluğu, daimi yeşil yapraklı ağaçlardan meydana gelen tropik yağmur ormanında ağaçların tepeleri zayıf, dallanma gevşek, gövde şekilleri düzensiz, ağaç kabukları parlaktır.
  Dallar üzerinde epiphyte denen eğrelti, orkide gibi konuk bitkiler, çeşitli sarılıcı ve tırmanıcı bitkiler, ormanın genel görünüşünde büyük rol oynarlar. Tozlaşma, böcekler ve kelebekler yoluyla olur. Tropik yağmur ormanının bazı ağaçları gövde üzerinde de çiçeklenme yapabilirler. Olağanüstü istila edici bir kuvvete sahiptir. Tedbir alınmadığı taktirde yolları, telefon, telgraf vs. gibi yapıları kısa zamanda kullanılmaz hale getirir.Bu orman ekvator bölgelerinde bulunur.


  Ekvatoral Yağmur Ormanları1.jpg

  Endonezya Takım Adalarında, Hindistan'da, Kamerun sahilinde, Amazon mıntıkasında, Brezilya'nın doğu sahilinde, Karayip Denizi sahillerinde ve adalarında yayılış gösterir. Tropik yağmur ormanları; Mangrov tropik iğne yapraklı ormanlar ve bambu ormanları olmak üzere üç grupta toplanır.

+ Yorum Gönder


yağmur ormanları nerede,  yagmur ormanlari nerede,  yağmur ormanları nerelerde görülür,  mangrov ormanları nerede görülür,  mangrov ormanları nerelerde görülür